Wzrostowe spółki deweloperskie

Dziś zaprezentuję trzy firmy deweloperskie z szansami na wzrost kursu akcji. Są to spółki JW Construction, Triton Development i Marvipol. Zgodnie z obietnicą przyglądam się spółkom z branży nieruchomości.

Indeks WIG grupujący spółki z branży deweloperskiej - wykres dzienny
WIG_NRCHOM 20102017 – wykres dzienny

Budownictwo mieszkaniowe jest ostatnio na topie. Indeks WIG – Nieruchomości zyskał w ciągu roku około 20% wartości.

Jednak jego najbliższe perspektywy nie są już takie pewne. W dwóch ostatnich miesiącach pojawiła się korekta spadkowa, która może być kontynuowana. Jakie spółki kupić, aby zarobić? Według AT akcje JW, Tritona i Marvipolu mają jeszcze potencjał wzrostowy. Kiedy je kupić wskażą wybicia istotnych poziomów cenowych.

Dziękuję wszystkim za lajki. Po ich liczbie wnioskuję, że materiał na temat błędów popełnianych przez inwestorów wam się podobał. Inwestowanie na giełdzie to gra błędów. Wygrywa ten, kto ich mniej popełni. Dziękuję również za pierwsze udostępnienia opublikowanych analiz. To znak , że są one wartościowe. Proszę o więcej i już wracam do aktualnego tematu.

Wzrostowe spółki deweloperskie

Przedstawiam pierwszą część analiz dotyczących sektora nieruchomości reprezentowanego na warszawskiej giełdzie głównie przez spółki deweloperskie. Pominę spółki generujące niewielkie obroty. Zdecydowanie ogranicza to możliwości inwestowania w ich akcje. Szczególnie stwarza ryzyko wyjścia z dokonanej inwestycji. Zaczynam od walorów, które stwarzają szansę na wzrost w średnim terminie.

Akcje JW Construction

Spółka Janusza Wojciechowskiego utknęła w rozległej konsolidacji. Wcześniej jednak akcje wybiły się powyżej linii trendu spadkowego. Z tego względu w długim terminie wykres JWC wygląda prowzrostowo. Można na nim zobaczyć dużą odwróconą głowę z ramionami, gdzie linia szyi została już przebita i obecnie w ramach powrotu do niej mamy męczący trend boczny. Kupujący bronią wsparcia na 4,42. Przebicie 5,20 będzie wstępnym sygnałem kupna. Poprowadzi to kurs JW Construction do maksimów z 2016 roku na 5,38. Przełamanie w górę tego poziomu potwierdzi kupno i dalszy wzrost akcji dewelopera.

Wykres akcji spółki JW Construction
JW Construction 20102017 wykres miesięczny

Zakup akcji można rozważyć również wraz ze wzrostem powyżej 4,85. Będzie to jednak obarczone wyższym ryzykiem. Zagrożeniem dla pozytywnego scenariusza jest spadek poniżej strefy 4,42 – 4,26. Wraz z takim obrotem sprawy niedźwiedzie zyskają argument do rozbudowania korekty spadkowej w okolice 3,35 za akcję.

Akcje Triton Development wybijają się powyżej linii trendu spadkowego

Spółka Triton jest w trochę wcześniejszej fazie trendu niż JWC. Analiza techniczna wykresu wskazuje, że zostały wyrysowane dwie fale wzrostowe. Obecnie trwa korekta zniżkowa. Triton Development broni się w okolicach wsparcia wyznaczonego w przedziale 3,18 – 2,95. Możliwe jest naruszenie górnego ograniczenia i spadek poniżej 3,18. Może to być jednak ostatni etap korekty spadkowej. Szansa na zysk i wzrost ceny akcji Tritona pojawi się wraz wzrostem powyżej 4,00 złotego za walor. Będzie on równoznaczny z wstępnym sygnałem kupna. Wzrost powyżej 4,48 wygeneruje właściwy sygnał kupna. Potencjalny zasięg fali wzrostowej to okolice 5,12 – 7,80 złotych.

Wykres akcji spółki Triton Development
Triton Development 20102017 wykres miesięczny

Akcję popytu wspiera fakt przełamania spadkowej linii trendu, powrót do niej i obrona linii trendu wzrostowego. Tylko spadek korpusami świec poniżej 2,95 mógłby spowodować niekorzystną zmianę na rynku akcji firmy. Kolejnym wsparciem dla kursu byłyby też dobre wyniki finansowe. Problemem jest wysoko umiejscowiony sygnał kupna. W przypadku spadku ceny poniżej 3,18 warto zastanowić się nad wejściem w akcje trochę niżej. Taką okazję stworzy wzrost powyżej 3,57, najlepiej w dziennych cenach zamknięcia.

Akcje Marvipol blisko szczytu

Marvipol może poszczycić się dobrymi danymi fundamentalnymi i to wyraźnie widać na wykresie akcji spółki. Notowania Marvipolu mają przed sobą walkę o wybicie się na nowe maksima trendu rosnącego. Pokonanie dotychczasowego szczytu na 13,54 powinno przełożyć się na kolejną falę aprecjacji ceny akcji. Ważne, aby wybicie było mocnym ruchem wzrostowym.

Wykres akcji spółki Marvipol
Marvipol 20102017 wykres dzienny

Jeżeli tak się stanie, akcje mogą podrożeć o kilka kolejnych złotych. Ryzykiem jest prawdopodobieństwo, że będziemy mieć do czynienia z ostatnią falą umocnienia. Inwestorzy powinni uważać na naruszenie poziomu 13,54. Słabe wyjście i powrót poniżej może być giełdową pułapką. Zwłaszcza, że korekcie spadkowej, tak na pierwszy rzut oka, przydałaby się jeszcze jedna fala w dół. Z tego względu po zbliżeniu się do maksimów lub ich lekkim naruszeniu akcje Marvipolu mogą ponownie skierować się w dół, w kierunku 11,40 – 11,15. Tam czeka byki ważny test. Nie powinny one utracić tych poziomów jeśli nie chcą wywołać szerszej fali spadkowej do okolic 9 złotych.

Podsumowanie

Analizując spółki będące komponentami indeksu WIG – Nieruchomości można znaleźć więcej niż 3 firmy z pozytywnym potencjałem giełdowym. Następne ciekawe perełki branży nieruchomości przedstawię już niebawem. Warto też przypomnieć analizę techniczną Polnordu, która ukazała się na początku października. Okazuje się, że akcje firmy dobrze trzymają się scenariusza nakreślonego na Pokonaj Rynek.