282,80 ważnym poziomem cenowym CD Projektu

Akcje CD Projektu zachowują się bardzo mocno. Piątkowe notowania pozostawiły jednak niedosyt. Szansa kontynuacji korekty spadkowej wzrośnie wraz ze spadkiem ceny poniżej 282,80. Popyt nie wykorzystał okazji na utrzymanie kursu powyżej 290 złotych za akcję. Podaż przeszła do kontrataku. Na obecnych lub nieco niższych poziomach cenowych ta krótkoterminowa akcja może zostać zakończona. Jeżeli kupujący nie utrzymają rynku powyżej 282,80, wówczas zwiększona podaż akcji CD Projektu może wywołać kontynuację ruchu w dół. Celem będzie ponowne przetestowanie ostatnich lokalnych minimów na poziomie 277,30. Wsparcia tworzą poziomy 280,20, 277,30 oraz okolice 275 złotych za walor producenta gier.

Akcje CD Projekt wykres 15 minutowy
Akcje CD Projekt wykres 15 minutowy 10 stycznia 2020

Popyt broni się przed większą korektą

Do rynkowej premiery gry Cyberpunk 2077 pozostało raptem trzy miesiące. W oczekiwaniu na ten dzień popyt śrubuje cenę akcji CD Projektu. Wzrostom towarzyszą jednak coraz mniejsze wolumeny obrotu. Piątkowy odwrót z nowych maksimów może zapoczątkować kolejny okres korekty notowań spółki. Pierwszą szansę na obronę rynku popyt może jednak dostać już na samym starcie poniedziałkowej sesji. W okolicach 284 – 285 złotych przebiega linia trendu wzrostowego zapoczątkowanego w grudniu ruchem z minimów na 252,40 złotych. Nieco niżej również znajduje się kilka poziomów cenowych, które nadają się do obrony. Szczególnie chodzi tutaj o 282,80, którego obrona może dać kupującym szybką szansę na kolejny nowy szczyt. Ewentualnie kupujący powinni liczyć na walkę w okolicach 275 złotych za walor #CDR. W obecnych warunkach rynkowych nowy sygnał kupna padnie wraz z wybiciem powyżej 292,70. Jeżeli byki pozbierają się i obronią 282,80, nowy szczyt może być tylko zakończeniem całej sekwencji impulsu wzrostowego. Ryzyko naruszenia maksimów na 292,70 i kolejnego zwrotu w dół będzie bardzo wysokie. Bardziej wiarygodny sygnał padnie, gdy CD Projekt wcześniej zaliczy spadek do 275 złotych. Tutaj jednak byki powinny postawić zdecydowanie mocniejszą obronę. Sprzyja temu również szeroki możliwy zakres wsparcia znajdujący się w przedziale 269,20 – 275,00.

Akcje CD Projekt wykres dzienny - przybliżenie
Akcje CD Projekt wykres dzienny 10 stycznia 2020 – przybliżenie

Sprzedający akcje CD Projektu ponownie aktywni na linii trendu

Sprzedający CD Projekt po raz kolejny uaktywniają się na linii trendu zbudowanej o dołki zaprezentowane na wykresie. Rozpisując ruch wzrostowy na fale, można dojść do wniosku, że spółka zakończyła właśnie całą pięciofalową strukturę impulsu wzrostowego. To jednak zbyt mało, aby na tej podstawie prognozować większą korektę spadkową akcji CD Projektu.

Akcje CD Projekt wykres dzienny
Akcje CD Projekt wykres dzienny 10 stycznia 2020

Do przejęcia inicjatywy przez niedźwiedzie potrzebny jest przede wszystkim spadek kursu akcji #CDR poniżej 275 złotych. Może to stworzyć podaży dogodne warunki do zniesienia całej ostatniej fali wzrostowej. Może również sprowadzić kurs ponownie w okolice 230 złotych za akcję. Aby jednak taka szansa się pojawiła, na początek sprzedający muszą skutecznie przełamać wsparcie na poziomie 282,80, które będzie krótkoterminowym wstępnym sygnałem sprzedaży.

Facebook Comments