Polecam

Liczby Fibonacciego Na Giełdzie - R. Fischer

Liczby Fibonacciego na giełdzie – Robert Fischer

Książka świetnie opisująca podstawy analizy technicznej. Dużo w niej liczb, współczynników, formacji, fal, kanałów trendowych i wielu innych zagadnień wykorzystywanych przez inwestorów giełdowych. Szczególne znaczenie przypisuje ciągowi Fibonacciego, który całkiem dobrze sprawdza się na giełdzie. Pamiętajcie jednak, że Fibonacci to tylko jedna z metod, które mają zastosowanie na rynkach finansowych. Dobrze liczyć zasięgi to znaczy poprawnie określać punkty, od których należy je liczyć.

Teoria Fal Elliotta - A.J. Frost R.R. Prechter

Teoria Fal Elliotta – Alfred J. Frost i Robert R. Prechter

Kluczowa publikacja na temat Teorii Fal Elliotta. Teoria jest efektem wieloletnich analiz wykresów akcji i indeksów. Stanowi podwalinę analizy technicznej na giełdzie. Warto ją znać. Założenia są proste. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Interpretacja fal wzrostowych i spadkowych to niełatwe zadanie. Zawsze znaleźć można na wykresie układy, które wymykają się spod sztywnych reguł opracowanych przez Elliotta. W książce zawarto również informacje na temat Teoria Dowa i cykli ekonomicznych. Dzięki niej udało mi się wyznaczyć kilka ciekawych szczytów, dołków i poziomów docelowych. Warto ją mieć w swojej bibliotece.

Day Trading - J. Ross

Day Trading – Joe Ross

Joe Ros skupia się na realnym tradingu na giełdzie. Pokazuje sposoby wyznaczania sygnałów transakcyjnych. Omawia zasady otwierania i zamykania pozycji. Wskazuje jak wyznaczać poziomy obrony i ustawiać zlecenia stop loss. Bardzo dobra książka, która zawiera szereg taktyk skutecznych w handlu kontraktami. Sprawdzą się one również na rynku akcji. Dodatkowo zwraca uwagę inwestorów na duże znaczenie elementów takich jak plan day tradingu, zarządzenie ryzykiem
i kapitałem. To są często pomijane aspekty inwestowania. Natomiast ja oceniam je jako jedne z najważniejszych. Trader powinien być przygotowany na to kiedy kupi i kiedy sprzeda konkretne akcje lub kontrakty.

Facebook Comments