CD Projekt – 3 scenariusze spadkowe

Decyzja o przełożeniu premiery gry Cyberpunk 2077 tylko na chwilę zachwiała notowaniami giełdowymi akcji CD Projektu. Popyt bardzo mocno wziął się do pracy i szybko odrobił całe straty. Tak jakby chciał pokazać drobnym inwestorom, że taniej już nie będzie i teraz jest ostatnia szansa na zakup akcji CD Projektu. I to jest właśnie największe zagrożenie dla tej spółki. Obroty na poziomie prawie 3 milionów akcji w dniu decyzji i zdecydowanie wyższe od średniej obroty w kolejnych dniach wskazują, że duży kapitał był aktywny nie tylko po stronie popytowej, ale również po stronie podażowej. Byki wcale nie odzyskały jeszcze inicjatywy na CD Projekcie. Stanie się to wraz z zamknięciem dnia powyżej 282,30. Podaż nadal może wyprowadzić kolejny cios.

Akcje CD Projekt - linie trendu
Akcje CD Projekt wykres dzienny 23 stycznia 2020 – linie trendu

Zwłaszcza że pojawiły się plotki, iż przyczyną przełożenia premiery Cyberpunka 2077 przez CD Projekt jest problem z optymalizacją gry na Xbox One. Trzy możliwe scenariusze spadkowe wyglądają następująco.

Korekta płaska do 233 złotych za akcję CD Projektu

Najłagodniejszy scenariusz spadkowy to korekta płaska. Po spadku ceny akcji CDR do 243 złotych obserwujemy obecnie korektę wzrostową. Sięgnęła ona bardzo wysoko do 285,70. Jeżeli jednak byki nie zdołają zamknąć dnia powyżej 282,30, wówczas niedźwiedzie mogą dołożyć kolejną falę zniżki w ramach korekty płaskiej, podobną w swej wielkości do pierwszej fali o szerokości 49,70 złotych. Daje to wartość docelową akcji spółki na poziomie 236,00 zł. To bardzo blisko jednego ze szczytów cenowych CD Projektu. Mam na myśli maksimum na wysokości 233 złotych za akcję gamingowej spółki.

Akcje CD Projekt - scenariusz korekty płaskiej
Akcje CD Projekt wykres dzienny 23 stycznia 2020 – scenariusz korekty płaskiej

CD Projekt czeka korekta wyższego rzędu

Notowania CD Projektu zostały mocno wywindowane w oczekiwaniu na wydanie Cyberpunka 2077. Ma on szansę stać się hitem sprzedażowym na rynku gier komputerowych. Przełożenie daty premiery o 5 miesięcy będzie jednak miało wpływ na wyniki finansowe spółki. Na pewno wygeneruje wyższe koszty. Do tego dochodzą dwie niewiadome. Pierwsza to koniunktura gospodarcza i giełdowa. Ekonomiści prognozują nadchodzące osłabienie. Gdyby spowolnienie się zmaterializowało, głównym poszkodowanym mogą być spółki wzrostowe (growth), do których należy CD Projekt. W takiej konfiguracji potencjalna korekta może być zdecydowanie rozleglejsza niż spadek kursu CD Projektu do okolic 233 złotych za akcję. W takim przypadku możliwa jest strefa cenowa 123,70 – 172,60 złotych, czyli nawet zniesienie całej ostatniej fali hossy.

Akcje CD Projekt - scenariusz korekty wyższego rzędu
Akcje CD Projekt wykres tygodniowy 23 stycznia 2020 – scenariusz korekty wyższego rzędu

Druga niewiadoma dotyczy skali problemów, które składają się na dopracowywanie gry. Inwestorzy chyba założyli, że CD Projekt jest liderem branży i poprawki uda się łatwo wprowadzić. Większy kaliber problemów może oznaczać ciężkie chwile dla spółki i inwestorów.

Spadki korygujące całą 11-letnią hossę

CD Projekt kontynuuje hossę od 11 lat. Kiedyś ta tendencja zostanie przerwana ruchem korekcyjnym. Fala spadkowa może znieść dużą część obecnej wartości akcji spółki. Pierwsza fala wzrostowa CDR została zakończona na wysokości 78,10 złotych za akcję. Jej szczyt jest istotnym wsparciem i potencjalnym poziomem docelowym dla trzeciego scenariusza korekty spadkowej na CD Projekcie. W obecnej sytuacji spółki jest to poziom nieprawdopodobny. Jeżeli jednak problemy z Cyberpunkiem 2077 okażą się istotne, prezentowana opcja może przybrać bardziej realne oblicze.

Akcje CD Projekt - scenariusz korekty 11 lat hossy
Akcje CD Projekt wykres miesięczny 23 stycznia 2020 – scenariusz korekty 11 lat hossy

Wskazana duża rozwaga

Inwestorów inwestujących w akcje CD Projektu czekają kolejne ciekawe sesje. W tym tygodniu często padały pytania, co oznacza tak duży obrót wygenerowany na CD Projekcie. Też się nad tym zastanawiam. Może to jest obrót potwierdzający wagę ataku na wieloletnią linię trendu wzrostowego na wykresie akcji spółki. Ryzyko jej przełamania jest nadal realne. Słowo jeszcze o poziomie 282,30. Zamknięcie dnia powyżej tego poziomu cenowego może dać szansę ponownego ataku na szczyt notowań. Warto oczywiście uważać, blisko znajduje się kolejna istotna strefa 285,00 – 285,70. Tutaj też mamy opór dla kontynuacji wzrostów. W następnej odsłonie zaprezentuję potencjalne scenariusze wzrostowe.

Dziękuję wszystkim za polubienia profilu Pokonaj Rynek! na Facebooku i proszę o następne.

Facebook Comments