Niebezpiecznie na akcjach Polnordu

Dewelopera, który miał udany okres sprzedażowy, dotknęły nadzwyczaj mocne spadki na giełdzie. Akcje Polnordu tanieją piąty tydzień z rzędu.

Wykres akcji spółki Polnord w układzie tygodniowym
Polnord 29092017 wykres tygodniowy

Przed bykami ostatnia szansa na pobudkę. Dalsze zniżki mogą negatywnie wpłynąć na wynik całego roku.

Spółka Polnord raportowała w ostatnim czasie dobre wyniki sprzedaży nowych mieszkań. Niestety nie pomogło to w kontynuacji trendu wzrostowego jej akcji. Korekta spadkowa, którą obserwujemy od lipca przybiera coraz większe rozmiary. Z punktu widzenia analizy technicznej może to grozić kontynuacją tendencji spadkowej z roku 2016. Na wzrostowym, polskim rynku akcji będzie to negatywna niespodzianka. Komentarz przygotowałem w odpowiedzi na zapytanie Pana Karola jednego z czytelników Pokonaj Rynek.

Ostatnia szansa na powstrzymanie spadków

Kupujący akcje Polnordu powinni koniecznie zacząć walczyć o zatrzymanie trendu spadkowego. Rynek wykonał trzy fale spadkowe. Krótką jedynkę. Rozbudowaną i płaską dwójkę oraz wydłużoną falę trzecią. Teraz zbliża się czas na korektę wzrostową. W przypadku zejścia poniżej 8,60 dobrym punktem zakupu może być powrót powyżej tej wartości. W innym wypadku wstępny sygnał kupna padnie wraz z wzrostem powyżej 8,85 złotych za akcję. Polnord będzie miał szansę na korekcyjny wzrost ceny akcji co najmniej w okolice 9,29. Aby marzyć o przejęciu inicjatywy, byki będą musiały wywindować kurs powyżej 10 złotych. Potwierdzenie pozytywnych sygnałów i wzrost powyżej 10,65 powinny przełożyć się na atak na tegoroczne maksima zlokalizowane na poziomie 10,89.

Wykres akcji spółki Polnord w układzie dziennym
Polnord 29092017 wykres dzienny

Problem, to dosyć wysokie usytuowanie właściwych poziomów sygnalnych kupna. Inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup akcji spółki Polnord na podstawie wstępnego sygnału, powinni uważnie obserwować ich zachowanie w strefie 9,30 – 9,78. Jest ona podstawowym oporem dla Polnordu. Pokonanie szczytu na 10,89 może przełożyć się na spory wzrost ceny akcji nawet do 15 złotych za walor.

Akcje Polnordu z opcją kontynuacji bessy

Tak mocny spadek ceny akcji spółki deweloperskiej wpisuje się w niedźwiedzią wersję wydarzeń. Niestety byki na razie nie poradziły sobie z powrotem powyżej linii trendu wzrostowego. Została ona przełamana w dół jeszcze w 2016 roku. Może to sugerować rozwinięcie trendu spadkowego na akcjach Polnordu. Długoterminowy wykres spółki pokazuje, że od 2013 roku Polnord wyrysował coś w rodzaju korekcyjnej podwójnej trójki wzrostowej. Od 2016 cena akcji Polnordu szybko traci zdobyty teren. Może to doprowadzić do testu tegorocznego minimum na 7,30. Następny ważny poziom to 6,10. Docelowo taki układ sugeruje nawet test dna z 2013 roku.

Ryzykowna inwestycja, ale..?

Jak widać, analiza techniczna wskazuje, że inwestycja w akcje Polnordu obarczona jest sporym ryzykiem. Niedźwiedzia wersja wydarzeń kłóci się jednak z coraz lepszymi wynikami sprzedaży. Warto to wziąć pod uwagę. Pytanie, skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle, na razie pozostaje bez odpowiedzi. Zapraszam czytelników obeznanych w analizie fundamentalnej do uzupełnienia analizy technicznej oceną danych bilansowych spółki Polnord. Może to da lepszy obraz sytuacji. W najbliższym czasie przyjrzę się całej branży deweloperskiej. A to ze względu na coraz częstsze pytania o hossę na rynku nieruchomości.

Na koniec nie mogło zabraknąć zaproszenia do sprawdzenia się w konkursie inwestycyjnym Index Cup, jeszcze każdy ma szansę przetestować swoje podejście do giełdy, wygrać nagrody pieniężne lub przynajmniej książkę „Trader doskonały”.

Facebook Comments