Inwestorze do dzieła – konkurs Index Cup

Już 25 września rusza konkurs inwestycyjny Index Cup organizowany przez Dom Maklerski TMS Brokers. Wszyscy zainteresowani giełdą mogą bez konsekwencji finansowych sprawdzić się w grze, rozgrywanej na zasadach zbliżonych do tych jakie obowiązują na realnej giełdzie papierów wartościowych i instrumentów pochodnych.

Przedmiotem konkursowych transakcji są kontrakty na światowe indeksy. Charakteryzują się one wysokim ryzykiem inwestycyjnym. Dają przy tym możliwość zarabiania na spadkach.

Organizator ufundował 11 nagród pieniężnych z nagrodą główną o wartości 25 000 złotych.

Tutaj pojawia się odwieczne pytanie. Jak grać, aby wygrać?
Jedna z podpowiedzi to inwestować w indeksy o wysokiej zmienności.
Inna sugestia mówi, aby generować dużą ilość małych, ale pewnych transakcji.

Zarabianie to również dobre zarządzanie ryzykiem nadmiernego obsunięcia kapitału. Zasadniczą dewizą przetrwania na giełdzie jest ochrona kapitału. Warto ćwiczyć tę umiejętność. To ona najczęściej zawodzi inwestorów giełdowych. A najlepszym polem manewrowym do ćwiczeń jest jak wiadomo konkurs.

Inwestorze do dzieła, zarejestruj swój udział w inwestycyjnej imprezie już dzisiaj za pośrednictwem strony Pokonaj Rynek.

Chcąc wspomóc w swoich czytelników przeprowadzę serię komentarzy dotyczących 19 konkursowych indeksów. Zaprezentuję krótkoterminowe strategie inwestycyjne gry na indeksowych kontraktach CFD oparte na istotnych poziomach cenowych. Oczywiście punktem wyjścia będzie jak zwykle analiza techniczna.

Wszystkim uczestnikom życzę udanych transakcji.