Akcje Eurocash

Długoterminowa perspektywa akcji Eurocash jest nadal pozytywna. Średnioterminowo, mamy rozległą korektę. Wywołała ona dużą zmienność kursu giełdowego Eurocash.

Eurocash długoterminowy wykres akcji
Eurocash 22092017 wykres miesięczny

Mali akcjonariusze spółki muszą aktywnie zarządzać swoim zaangażowaniem w akcje lub uzbroić się w cierpliwość. Analiza techniczna waloru wskazuje możliwość wyrysowania korekcyjnego trójkąta.

Jest to zazwyczaj formacja kontynuacji trendu głównego, w tym przypadku wzrostowego. W krótkim terminie ceny akcji Eurocash znajdują się w ciekawym miejscu. Możemy mieć tutaj początek kilkumiesięcznego przesilenia wzrostów lub korekcyjnej konsolidacji. Tendencja ta mogła już zostać zapoczątkowana. Analizę prezentuję w odpowiedzi na prośbę jednego z czytelników bloga Pokonaj Rynek. Panie Michale przepraszam za opóźnienie w tym temacie.

Kupujący akcje Eurocash walczą o powrót w kierunku szczytów

Ostatnie 5 lat na giełdzie było dla Eurocash okresem mocnych spadków i równie mocnych wzrostów kursu akcji. Obecnie kupujący znów przeszli do ataku i próbują windować cenę spółki w górę. Po osiągnięciu poziomu 40,71 złotych za akcję popyt nieco ustąpił. Odbywa się naturalna korekta spadkowa. Możliwe jest nawet, że wczoraj została ona zakończona mocnym sesyjnym wzrostem o 3,80%. To rozstrzygnie się w przeciągu najbliższych tygodni. Kupujący skutecznie przełamali poziom 38,38. Ich celem powinno być również zamknięcie powyżej 38,80. Takie zachowanie notowań Eurocash będzie można uznać za wstępny sygnał kupna.

Eurocash krótkoterminowy wykres spółki
Eurocash 22092017 wykres dzienny

Da to możliwość powrotu w kierunku lokalnego szczytu i wzrost ceny powyżej 40,71 złotych za akcję, który będzie właściwym sygnałem kupna. Jeżeli inwestorzy kupujący akcje Eurocash doprowadzą do wybicia i znacznego ruchu cenowego wzrost może sięgnąć okolic 45 – 48 złotych. Ze względu na opór zlokalizowany na poziomie 40,94 trzeba zwrócić uwagę na ryzyko zatrzymania wzrostów i wejścia w kolejną korektę. Długoterminowo przebicie ceny 48 złotych również będzie kluczowe z technicznego punktu widzenia. Może ono stanowić wstęp do ataku na maksima wszech czasów tj. poziom cenowy zlokalizowany na wysokości szczytu na 61,12.

Duża zmienność wprowadza większe ryzyko

Znaczne wahania giełdowe ceny akcji spółki Eurocash są wyzwaniem dla drobnych inwestorów. Dużemu ryzyku związanemu z posiadaniem akcji towarzyszy szansa na spory zysk. Powyżej wskazałem poziomy cenowe właściwe dla kupna walorów Eurocash. Teraz trochę więcej o zagrożeniach. Pierwsze to brak wzrostu na nowe lokalne maksima i spadek poniżej 36,62 złotych za akcję. Może to być ważny sygnał sprzedaży. Szczególnie jeśli zostanie potwierdzony przez zamknięcie sesji giełdowej poniżej 35,53. W takim układzie zniżki mogą mieć problem z zatrzymaniem przy wsparciu na wysokości 33 złotych za akcję. Negatywny scenariusz może sugerować test minimów z 2017 roku, a być może i minimów z roku 2014.

Eurocash średnioterminowy wykres spółki
Eurocash 22092017 wykres tygodniowy

Drugim zagrożeniem jest wspomniane wcześniej naruszenie oporu w przedziale 40,71 – 40,94. Brak sił na wzmocnienie tendencji wzrostowej i powrót poniżej strefy oporu będzie przesłanką przemawiającą za korektą zniżkową. Spadki poniżej 35,53 złotych mogą tutaj również dużo namieszać w układzie technicznym na wykresie Eurocash.

Podsumowanie

Reasumując, giełdowi inwestorzy zainteresowani akcjami Eurocash mogą się zastanowić nad ich kupnem po zamknięciu ceny powyżej 38,80 lub przy przebiciu 40,71. Ryzyko towarzyszące takiej inwestycji jest średnie. Możliwy zysk to wzrost co najmniej do okolic 45 złotych. Dopiero spadek ceny poniżej przedziału 36,62 – 35,53 może znacząco zmienić układ techniczny na niekorzyść byków. Niedźwiedzie zyskają wówczas szansę na przejęcie inicjatywy na walorach spółki.

Na koniec zapraszam czytelników do udziału w darmowej grze inwestycyjnej Index Cup i związanym z nią konkursie Pokonaj Rynek.