Ursus na nowych minimach

Od przedstawionej na Pokonaj Rynek analizy technicznej Ursusa, spółka znajduje się w niełasce inwestorów. Notowania naruszyły poziom 2 złotych za akcję. Sesja z 31 sierpnia zakończyła się jednak sporych rozmiarów młotem.

Wykres akcji Ursus - skala tygodniowa
Ursus 31082018 wykres tygodniowy

Kurs akcji Ursusa dotarł do ważnej strefy popytowej. W tym miejscu warto zacząć obserwację waloru. Możliwe jest, że producent maszyn rolniczych przystąpi do odreagowania ponad rocznego okresu trendu spadkowego.

Z punktu widzenia analizy technicznej nie jest pewne czy kurs osiągnął dno. Nie można wykluczyć, że Ursus zaliczy jeszcze dwie mniejsze fale spadków. Z drugiej strony układ fal na wykresie sugeruje, że spółkę może niedługo, tj. po wyznaczeniu dna, czekać rozpoczęcie korekty wzrostowej.

Wykres akcji Ursus - skala dzienna
Ursus 31082018 wykres dzienny

Mimo bliskości ostatniego dołka, wydaje się, że taka korekta może mieć spory potencjał zysku. Pod warunkiem, że byki będą w stanie wrócić powyżej linii opartej o trzy wieloletnie minima z roku 2013, 2016 i 2018.

Jak byki mogą rozegrać Ursusa?

W bierzącej sytuacji, pierwszym istotnym poziomem kupna będzie przełamanie dna na 2,21 złotych za akcję spółki. Pozytywne wnioski techniczne zapewni zamknięcie dnia powyżej tej wartości, a najlepiej jednoczenie powyżej 2,24. Zapewni to bykom powrót ponad przełamane wsparcie wieloletnich dołków. Zmniejszy również ryzyko przedwczesnego zakończenia korekty wzrostowej. Kolejnym elementem poprawy sytuacji technicznej akcji Ursusa będzie wzrost powyżej 2,53 zł za papier. Zachowanie kursu producenta ciągników w najbliższych dniach może trochę zmodyfikować przedstawiony scenariusz. Wraz z kolejnymi zmianami ceny w ramach notowań giełdowych, mogą pojawić się niższe punkty wejścia, które ograniczą ryzyko ewentualnego nieudanego ataku na opór cenowy na wysokości 2,21.

Jeszcze dwie potencjalne fale wyprzedaży

Układ fal jak zawsze pozostawia pewne wątpliwości interpretacyjne. Spadek kursu #URS poniżej 2,21 przebił bardzo ważne wsparcie. W tych okolicznościach sprzedający mają szansę rozbudować to zejście. Po niewielkiej korekcie, która może zatrzymać się w rejonie 2,17 lub w przedziale 2,21 – 2,29 podaż może spróbować zepchnąć akcje Ursusa na nowe minima. Byłoby to dopełnienie rozszerzonej 3 fali impulsu spadkowego. Następnie, po kolejnej korekcie w górę, nowa i ostatnia fala spadkowa utworzyłaby dno bessy na walorach Ursusa. Jeżeli wsparcia oparte na makismach miałyby tutaj znaczenie, Ursus może spaść nawet w okolice 1,60 za akcję.

Zadecyduje utrzymanie bądź utrata wsparcia na poziomie 2 złotych

Sytuacja dojrzewa do korekty. Trudność stanowi określenie, cze akcje spółki Ursus osięgnęły już dno, czy też dopiero je wyznaczą. W tym kontekście istotna jest walka o utrzymanie wsparcia na poziomie zbliżonym do 2 złotych za papier. Wykres wskazuje, że ten poziom w przeszłości był wielokrotnie przedmiotem batalii dla sił rynowych.

Dziękuję za wszystkie polubienia strony Pokonaj Rynek na Facebooku i zapraszam do komentowania giełdowej sytuacji spółek poddanych analizie ☺️.

Facebook Comments