Kontrakty FW20 powyżej 200 sesyjnej średniej

Kontrakty terminowe na indeks WIG20 wyszły powyżej 200 sesyjnej średniej kroczącej. Kontra niedźwiedzi z drugiej części ubiegłego tygodnia na razie wygląda na ruch powrotny do przełamanej średniej. Biegnie ona na wysokości około 2330 punktów.

Wykres kontraktów na WIG20 - skala godzinna
FW20 31082018 wykres godzinny

Jednocześnie mamy również powrót do linii szyi realizowanej odwróconej głowy z ramionami.

Niedługo byki powinny wziąć się do pracy, jeżeli chcą utrzymać tę dogodną pozycję. Wstępny sygnał kupna padnie wraz z wyjściem ponad 2337 pkt. Inwestorzy zajmujący długie pozycje na FW20 powinni uważać przy poziomie 2352. Tam przebiega drugi punkt oporu dla sprzedających. Potwierdzeniem sygnału będzie atak na dotychczasowe maksima tego podejścia.

Wsparć należy oczekiwać w dwóch strefach. Pierwsza to przedział 2315 – 2321 pkt.  Łączy się z nim szczyt poprzedniej fali wzrostowej oraz wspomniana wcześniej szyja formacji głowy z ramionami. Naruszenia tej strefy nie powinny, moim zdaniem, wpłynąć na załamanie trendu wzrostowego kontraktów. Bardziej istotna jest strefa druga. Mianowicie przedział 2280 – 2290 punktów. W tym rejonie wypada dla mnie szczyt pierwszej fali tego impulsu. To on powinien być konsekwentnie broniony przez popyt.

Warto wspominieć o ponadprzeciętnych obrotach WIG20. Wystąpiły one głównie na trzech sesjach spadkowych. Jest to trochę niepokojący sygnał . Tłumaczyłbym go jednak walką w zakresie bardzo ważnej średniej.