Akcje Banku Ochrony Środowiska próbują obrony

Akcje BOŚ banku powróciły ponad wybite wcześniej wsparcie. To pozytywne zachowanie ma szansę przełożyć się na dalsze wzrosty pogrążonego w kryzysie banku. Retest linii wsparcia na razie również wypada pozytywnie.

Wykres akcji Banku Ochrony Środowiska - skala dzienna
BOS 24082018 wykres dzienny

Bank Ochrony Środowiska znajduje się w mocnym trendzie spadkowym. Obecnie notowania akcji wydają się rysować strukturę trójkąta zniżkującego. Jego wybicie w górę może zapoczątkować korektę wzrostową na akcjach BOŚ.

Popyt bardziej aktywny

Kupujący odnieśli mały sukces broniąc akcje Banku Ochrony Środowiska przed znacznym pogłębieniem spadku. Udało się również powrócić ponad przełamaną linię wsparcia opartą o ostatnie roczne dna z 2016 i 2017 roku. Jednocześnie wzrost dotarł do poziomu 8,57 zł za akcję. W tym miejscu, poza górnym ograniczeniem trójkąta zniżkującego, nieco wyżej znadjuje się istotny poziom cenowy 8,61. Wybicie ceny akcji #BOS powyżej 8,61 złotych na zamknięciu sesji giełowej wygeneruje sygnał kupna. Taka sytuacja ma szansę przełożyć się na wyrysowanie na wykresie większej korekty wzrostowej na akcjach BOŚ. Wstępne poziomy docelowe to zakres 10 – 11 zł za akcję.

Poziomy obrony

Obrony na akcjach Banku Ochrony Środowiska należy się spodziewać w okolicach 7,58. Pierwszy atak podaży został odparty. Nie można jednak wykluczyć następnych. Przełamanie w dół tej wartości może ponownie sprowadzić kłopoty na kupujących akcje banku. Zasadny wówczas stanie się kolejny atak na minima utworzone na poziomie 7,15 za akcję.

Szansa dla ryzykantów

Ryzykanci mogą spekulacyjnie rozważać już teraz zakup akcji BOŚ z węższym stopem obronnym ustawionym w okolicach 7,48 lub szerszym opartym o minima. Oczywiście takie działanie będzie obarczone wysokim ryzkiem i oparte jedynie na przesłance nieudanego wybicia w dół z trójkąta. Jednak jak wiadomo niewykorzystane okazje lubią się mścić, także na giełdzie.

Facebook Comments