Polimex z dwoma poziomami do zdobycia

W ostatnim czasie Polimex zakończył korektę spadkową i próbuje zainicjować nowy ruch w górę. Spółka znajduje się w bardzo ważnym punkcie. Blisko mamy opory techniczne widoczne na wykresach długookresowych. Gdyby kupującym udało się sforsować te zasieki, kurs akcji #PXM powinien dalej kontynuować wzrostowy kierunek. Byłoby to bardzo ważne wydarzenie, potwierdzające zakończenie przynajmniej na jakiś czas trendu spadkowego.

Wykres akcji Polimex-Mostostal - skala miesięczna
Polimex 26072019 wykres miesięczny

Kurs Polimexu blisko linii trendu spadkowego

Akcje spółki po wyłamaniu w dół ze strefy konsolidacji, bardzo szybko do niej powróciły. To mógł być ostatni akcent rynku niedźwiedzia na Polimeksie. Teraz przed kupującymi staje wyzwanie kontynuowania tendencji wzrostowej. Wyraźnie widać, że spadkowe sesje odbywają się na coraz mniejszym wolumenie. Zupełnie inaczej jest na wzrostach. Tym towarzyszy większe zainteresowanie ze strony inwestorów. Aby kurs akcji Polimexu rzeczywiście zaczął realizować pozytywny scenariusz, potrzebne jest zdobycie dwóch istotnych punktów na wykresie tygodniowym i miesięcznym. Tydzień powinien zostać zamknięty powyżej 2,84. Miesiąc natomiast powyżej 2,89. Oba poziomy na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo mamy za pasem zakończenie lipca. A spółka wykazuje symptomy świadczące o zakończeniu korekty spadkowej. Polimex może więc pokusić się o powrót w kierunku ostatnich maksimów na wysokości 2,96. Byłby to pozytywny objaw. Za jednym zamachem byki powalczą o przełamanie długoterminowej linii trendu spadkowego widocznej na wykresie miesięcznym. Skuteczny atak na lokalne maksimum na 2,96 ma szansę przełożyć się na wygenerowanie sygnału kupna i na realizację sporego zasięgu wzrostowego wynikającego z formacji odwróconej głowy z ramionami. Celem mogą być nawet okolice 4,50 zł za akcję Polimeksu – Mostostalu.

Wykres akcji Polimex-Mostostal - skala tygodniowa
Polimex 26072019 wykres tygodniowy

Brak wyników podstawowym problemem Polimexu

Wykres wygląda coraz lepiej. Tylko czy kupującym akcje Polimexu starszy sił na zdobycie wskazanych wyżej pozycji? Spółce nadal brakuje dobrych wyników finansowych. Cała branża budowlana też ma pod górę. Może się okazać, że byki podejmą próbę ataku na obszary oporów. Skończy się on jednak porażką i długimi górnymi cieniami, które już nie raz miały miejsce w przypadku Polimeksu. Obecnie w ten sposób można wyznaczyć interesujące punkty sprzedaży akcji spółki. Niżej jest minimum na 2,56 oraz dołek na 2,36.

Objęcie hossy wesprze poczynania byków

Pozytywnie należy również odczytywać objęcie hossy, jakie pojawiło się na wykresie dziennym #PXM kilka dni temu. Jest ono odpowiedzią na wybór oferty spółki przez Zakłady Azotowe Puławy. Możliwe, że najgorsze branża budowlana ma już za sobą. Mocniejsze spółki takie jak Budimex utrzymują się od kilku miesięcy w lekkim trendzie wzrostowym, który udało się przewidzieć. Teraz wreszcie czas na Polimex?