Budimex wzrosty na horyzoncie?

Akcje Budimexu doświadczyły dużych spadków. Technicznie powoli zbierają siły, aby podjąć próbę odwrócenia trendu spadkowgo. Można się zastanawiać czy to nie jest przedwczesne. Kłopoty budowlanki, o których mówił sam prezes firmy jeszcze się nie skończyły, a rok 2019 ma być dla Budimexu nadal trudny.

Wykres akcji Budimex - skala miesięczna
Budimex 12102018 wykres miesięczny

Analiza techniczna podpowiada jednak, aby przyglądać się sytuacji na akcjach Budimexu. Od szczytu na poziomie 246,13 złotych spadki zabrały ponad 60% wartości akcji. Dokładny poziom 0,618 korekty wypada na wysokości 94,02 za akcję. Dotychczasowe minimum to 96,40. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na wsparcie historycznego szczytu na 86,02 za akcję #BDX. Te elementy mogą osłabić presję podaży. Dlatego w przedziale 86 – 107 złotych ma szansę nastąpić zwrot trendu w górę. Na razie nie można rostrzygnąć, czy będzie to jedynie korekta, czy też trwała zmiana. Budimex to jednak gwiazda wśród spółek budowlanych i oczekiwania inwestorów na pewno są tutaj trochę wyższe.

Wzrosty dopiero po zamknięciu luki bessy na 114 zł

Kurs akcji Budimexu po raz pierwszy od kilku miesięcy obronił lokalne dno i utworzył wyższy dołek. Wstępny sygnał kupna padnie wraz ze wzrostem powyżej 106 złotych. Będzie on obarczony sporym ryzykiem inwestycyjnym, ponieważ notowania w dalszym ciągu przebiegają pod spadkową linią trendu.

Wykres akcji Budimex - skala dzienna scenariusz wzrostowy
Budimex 12102018 wykres dzienny opcja wzrostowa

Potwierdzeniem scenariusza wzrostowego, będzie przełamanie tej linii, a przede wszystkim wzrost powyżej maksimum na 113 zł za papier i zamknięcie dnia powyżej 114 zł, gdzie przebiega początek luki bessy. Byki uzyskają szansę na wzrost do przedziału 126 – 136 zł za akcję spółki.

Linia trendu wzrostowego leży niżej

Niedźwiedzie nadal mają inicjatywę na walorach Budimexu. Nie stracą jej nawet w przypadku wybicia powyżej 106 złotych za papier. Wtedy będzie jeszcze sansa na wyrysowanie trójkąta, który może poprzedzić ostatnią falę spadków. Linia długoterminowego trendu wzrostowego jest baardzo blisko, ale leży nieco niżej, gdzieś w pobliżu 86 złotych za akcję.

Wykres akcji Budimex - skala dzienna scenariusz spadkowy
Budimex 12102018 wykres dzienny opcja spadkowa

Podaż na pewno liczy na to, że zostanie ona przetestowana. Kolejne wsparcie to dużo niższe poziomy na 57,90. Sygnałem osłabienia sytuacji technicznej będzie spadek Budimexu poniżej 98,10, który może wywołać atak sprzedających ackje na dno ustanowione na wysokości 96,40. Takiej akcji spodziewałbym się, gdyby cena BDX zawróciła w okolicach 108 złotych do pozioimu 101 zł i w kulminacyjnym momencie kupujący ponownie przegrali walkę w pobliżu 106 zł. Wtedy podaż miałaby szansę przypuścić atak na wsparcia zlokalizowane przy cenie 86 złotych za akcję budowlanej spółki.

Wątpliwości są zawsze

Jak zawsze w inwestowaniu na giełdzie są wątpliwości. Tutaj bazują one na podstawowym pytaniu, czy to nie za wcześnie na inwestycję w spółkę z branży budowlanej? Skoro sam prezes wskazywał na trudny rok 2019, być może przed nami jeszcze kilka miesięcy ciążenia akcji bardziej w dół, aniżeli w górę. Wątpliwości te rozstrzygnąć powinno ewentualne zachowanie kursu akcji na poziomie 113 – 114 złotych za papier.

Jak zwykle dziękuję za polubienia profilu Pokonaj Rynek! na Facebooku i proszę o więcej.