Kontrakty FW20 na linii trendu spadkowego

FW20 zakończyły swoje notowania w bardzo ważnym miejscu. Zatrzymały się dokładnie na stanowiącej opór spadkowej linii trendu. Zwrot w dół z tego poziomu może mieć negatywne konsekwencje. Kupującym na pewno przydałoby się natomiast jednoznaczne sforsowanie wskazanej bariery.

Wykres kontraktów terminowych na WIG20 - skala dzienna
FW20 11102019 wykres dzienny

Nad kontraktami na WIG20 wisi nadal realne ryzyko spadku do poziomów 1800 punktów. Jest to pierwszy scenariusz wskazywany na rok 2019. Bykom nie udał się przekreślić tego scenariusza. Nie uda się im tego zrobić, również przełamując wskazywaną wyżej linię trendu. Decydująca strefa oporowa jest nieco wyżej. Obecnie możemy mieć do czynienia z jedną z 3 koncepcji:

  1. trójfalową korektą – większą
  2. trójfalową korektą – mniejszą, która została już zakończona lub wkrótce to się stanie
  3. próbą zanegowania całej fali spadkowej zapoczątkowanej w kwietniu

Kupujący kontrakty mają trudniejsze zadanie

Istotne jest przełamanie w górę poziomu 2171 punktów, czyli szybkiej linii trendu spadkowego. Ten poziom może być ważny w kontekście osłabienia notowań w końcowej fazie piątkowej sesji za oceanem. Poniedziałkowy handel FW20 na GPW ma szansę wystartować po nieco niższych cenach. Jeżeli byki odrobią straty staną przed szansą realizacji tego celu. Drugi ważny poziom to 2200 punktów. Konsekwencją jego przełamania w górę może być realizacja koncepcji 1 lub 3.

Wykres kontraktów terminowych na WIG20 - skala dzienna przybliżona
FW20 11102019 wykres dzienny przybliżony

Sprzedający FW20 są zainteresowani szybkim zakończeniem korekty

Utrzymanie spadkowej linii trendu potwierdzi inicjatywę podaży na rynku kontraktów FW20. Wstępnym poziomem sprzedaży będzie zejście poniżej 2121. Taki obrót sytuacji może przybliżyć atak na 2083. Tam również warto spróbować wejścia na pozycję krótką. Poziom docelowy ewentualnej zniżki zgodnej z koncepcją 2 można wyznaczyć na wysokości przynajmniej kolejnego testu lokalnych minimów tj. na 2041.

Wiele niewiadomych ze sfery polityki gospodarczej

Wsparciem dla kupujących mogą być mniejsze ostatnio obroty na indeksie WIG20. Umocnienie złotego również powinno dołożyć swoją cegiełkę w tym kierunku. Nadal jednak przed rynkami reakcja na rozmowy handlowe USA – Chiny, konsekwencje Brexitu oraz wyniki polskich wyborów parlamentarnych.

Facebook Comments