Dino PL akcje na linii trendu wzrostowego

Inwestujący w akcje Dino PL po raz 5 mierzą się z linią trendu wzrostowego. To może być dobry poziom do zakupu akcji spółki. Przestrzegam jednak przed huraoptymizmem. Trend wzrostowy jest w tym przypadku bardzo zaawansowany.

Wykres akcji Dino PL - skala dzienna
Dino PL 11102019 wykres dzienny

Z tego względu rośnie ryzyko głębszej korekty spadkowej. Ma ona szansę sięgnąć szerokiego zakresu cenowego pomiędzy 108, a 130 złotych za papier.

Akcje sieci marketów Dino Polska mocno drożały w 2019 roku. Był to wynik utrzymującej się ekspansji na rynku krajowym. Dobre wyniki tym bardziej zachęcały do zakupów #DNP. Utrzymanie takiej siły rynku na dłuższą metę będzie jednak trudne. Obecnie mamy do czynienia ze słabnięciem wskaźników giełdowych i kursu spółki. Na razie można to jeszcze zaliczyć do kategorii korekty niższego rzędu, jednak dalszy spadek ceny akcji Dino PL przyczyni się do przejścia korekty w wyższą fazę. Wykres Dino PL wskazuje, że spółka mogła zakończyć cały impuls wzrostowy.

Kupujący z dużym ryzykiem

Kurs Dino PL dotarł do wsparcia linii trendu wzrostowego. Jest to naturalny punkt kupna akcji. Inne przesłanki na razie nie przemawiają za zakupami. Ciekawe poziomy cenowe znajdują się dopiero na wysokości 150,40 i 153,30. Ich przebicie może skłonić byki do przypuszczenia kolejnego ataku na szczyty notowań Dino PL. Nawet one stanowią jednak spore ryzyko.

Wykres akcji Dino PL - skala dzienna przybliżona
Dino PL 11102019 wykres dzienny przybliżony

Czas na korektę wyższego rzędu

Na dziennym i tygodniowym wykresie Dino PL widać zachodzenie fal na siebie. To sugeruje, że na kilka tygodni możemy mieć problem ze wzrostami ceny. Układ budowany od maja może być wieńczącą tzw. rozszerzoną falą wzrostową. Taka interpretacja wskazuje, że teraz może czekać inwestorów okres osłabienia notowań Dino. Potwierdzeniem tego scenariusza będzie przełamanie linii trendu wzrostowego. Po wygenerowaniu lokalnej korekty #DNP może zawrócić w dół.

Wykres akcji Dino PL - skala godzinna
Dino PL 11102019 wykres godzinny

Przełamanie strefy 143,90 – 143,10 będzie wstępnym sygnałem sprzedaży. Potwierdzeniem spadków powinno być zamknięcie luki hossy w przedziale 134,60 – 141,00. Jest to szeroki zakres i istotne wsparcie, które w pierwszym podejściu może przetrwać. Warto uważać na cienie naruszające punkty graniczne luki. Pisząc o jej zamknięciu mam na myśli dzienne zamknięcie kursu Dino PL poniżej 134,60. W tym przypadku handel na pewno nie będzie łatwy, ponieważ niewiele dalej na poziomie 130 złotych mamy kolejne wsparcie. Właśnie w tych obszarach możemy mieć koniec pierwszej fazy spadkowej.

Na rzecz sprzedających przemawia negatywna dywergencja na dziennym MACD. Na wykresie doszukać się można również klina zwyżkującego. Kupujących natomiast wspierają zmniejszające się obroty. Mogą one świadczyć o malejącej presji podaży.

Facebook Comments