CD Projekt walczy na 50-dniowej średniej

Akcje CD Projektu znajdują się w fazie korekty trendu wzrostowego. W ostatnim czasie dosyć często zdarzało im się walczyć o obronę 50-dniowej średniej kroczącej. Jak dotąd kupujący wychodzili zwycięsko z tej batalii. Tak może być i tym razem.

Wykres akcji CD Projekt - skala dzienna - średnia 50 sesji
CD Projekt 04102019 wykres dzienny – 50 sesyjna średnia

Jednak na zasadzie prawdopodobieństwa kiedyś wreszcie taka obrona się nie uda. Da to sposobność do wygenerowania szerszej korekty spadkowej na akcjach producenta gier.

Premiera Cyberpunk wspiera akcje CD Projektu

Ostatnio podawałem mocne i słabe strony akcji CD Projektu. Ostrzeżeń jest coraz więcej, jednak zbliżająca się data premiery gry Cyberpunk 2077 wspiera notowania #CDR. Wszyscy oczekują międzynarodowego sukcesu. W związku z powyższym odpada fundamentalna podstawa do sprzedaży akcji. Rynek amerykański i akcje z grupy FAANG również skutecznie opierają się zniżkom. Takie otoczenie będzie sprzyjało obronie wsparcia średniej 50 sesyjnej na wykresie CD Projektu. No, chyba że więksi inwestorzy zdecydują się kontrariańsko wychłodzić nieco notowania i wskaźniki spółki przed premierą gry. Wyprzedaż mogłaby przestraszyć drobnych inwestorów. Inna sprawa, że w obecnej sytuacji technicznej nawet zejście ceny akcji CD Projektu do okolic 170 złotych za walor nie przekreśli ich długoterminowego trendu wzrostowego.

Wykres akcji CD Projekt - skala dzienna
CD Projekt 04102019 wykres dzienny

50-dniowa średnia to dobry poziom kupna

Zwykle tak jest, że zejście kursu do wsparcia 50-dniowej średniej sesyjnej stanowi dobry poziom kupna. Tak też było już kilka razy ostatnio w przypadku CD Projektu, gdzie ta średnia nawet, mimo że kilkakrotnie już przełamana po dniu lub kilku dniach znów dawała wsparcie popytowi i generowała kolejny ruch wzrostowy. Tak może być również tym razem. Zwłaszcza że kluczowe poziomy cenowe leżą w strefie 228 – 230 złotych za akcję, czyli poniżej średniej, która zlokalizowana jest w obszarze 238 – 238,70. Na razie trudno mówić o jednoznacznym poziomie cenowym kupna. Wstępny sygnał kupna akcji CD Projektu nastąpi wraz z wyjściem kursu powyżej 244 złotych za akcję. Jest on jednak obarczony sporym ryzykiem. Kurs #CDR może w pierwszym ruchu wyrysować korektę do okolic 250 złotych, po czym znów przetestować wsparcie średniej. Dopiero wówczas popyt i podaż rozstrzygną dalszy kierunek notowań gamingowej spółki.

Wykres akcji CD Projekt - skala dzienna - przybliżenie
CD Projekt 04102019 wykres dzienny – przybliżenie

Celem podaży jest zamknięcie notowań poniżej 228

Podaż, jak widać na wykresie CD Projektu, walczy o niższe poziomy. Dla sprzedających sukcesem może być zamknięcie dziennych notowań poniżej 230 i 228. W pierwszym przypadku będzie to oznaczało wejście w zakres poprzedniej fali wzrostowej. W drugim, przełamanie linii trendu wzrostowego opisującej ostatnie pół roku notowań #CDR. Aby do tego doszło, podaż ma do wykorzystania dwie szanse. Wstępnym sygnałem sprzedaży będzie wyjście poniżej 237,30. Proszę jednak uważać na ten poziom. Szczególnie w kontekście tego, że byki mogą nadal bądź wyprowadzić korektę do 250 złotych, bądź nawet utrzymać inicjatywę na rynku akcji CD Projektu. Dlatego warto tutaj jeszcze wspomnieć o drugiej szansie na wejście, czyli przebiciu poziomu 233 złotych. W każdym razie zamknięcie dnia poniżej 228 może przyczynić się do dalszego spadku ceny akcji CD Projektu. Pierwszym punktem docelowym podaży będą okolice 210 złotych. W dalszym etapie spadki mogą sięgnąć 200 i 170 złotych.

Wykres akcji CD Projekt - skala godzinna
CD Projekt 04102019 wykres godzinny

Na koniec warto zaznaczyć, że obroty na akcjach CD Projektu są w ostatnich miesiącach sporo niższe. Podobnie po zmianie serii stało się z LOP’em na kontraktach akcyjnych tej spółki. Zamiast ponad tysiąca sztuk pozostało raptem ponad 500 otwartych pozycji. Trudno to jednoznacznie zinterpretować. Zwykle obroty spadają w korektach, jednak w tym przypadku działo się to zarówno podczas wzrostów jak i obecnie dzieje się podczas spadków.

Facebook Comments