Konkurs Index Cup – dzień #11

To już ostatni tydzień konkursowej rywalizacji na Index Cup. Wiele może się jeszcze zmienić. Jak widać indeksy nie zawsze poruszają się w tym samym kierunku.

Index Cup analiza techniczna indeksów giełdowych
Konkurs Index Cup

Miesiąc krachów zaczęliśmy w wielu miejscach od historycznych rekordów giełdowych.

Przycichły pogłoski związane z Brexitem. Inwestorzy giełdowi uważnie obserwują wydarzenia w Katalonii. A my dokonamy analizy technicznej kontraktów na indeksy giełd hiszpańskiej, tureckiej i niemieckiej.

Jak zwykle w tym cyklu, zaczynamy od sentencji:

Rynek ma zawsze rację.

To powszechnie znane i powtarzane na giełdzie zdanie wskazuje główną zasadę inwestowania. Analizy mogą być różne, ale to rynek ostatecznie rozstrzyga, która jest słuszna.

IBEX 35 Mini Index Future

Powracamy do Hiszpanii, gdzie sporo ostatnio się dzieje. Złe informacje dotyczące ogłoszenia niepodległości przez Katalonię sprowadziły IBEX do nowych lokalnych minimów. Byki jednak się nie poddały i ponownie próbują odzyskać inicjatywę. Wstępnym sygnałem kupna może być powrót indeksu powyżej 10208 – 10258 pkt, czyli zupełne anulowanie czarnej świecy ze środy. Ryzyko takiej transakcji jest duże. Dopiero wzrost powyżej 10378 pkt da szansę na odwrócenie trendu na hiszpańskiej giełdzie. Niedźwiedzie wrócą do gry przy spadku poniżej 9838. Aby jednak mogły liczyć na coś więcej, nowe minima muszą zostać zdecydowanie i mocno przebite. Wahanie w tym miejscu powinno przełożyć się na kolejną próbę ratowania wsparcia.

Borsa Istanbul 30 Futures

Turecka giełda również próbuje korygować korektę spadkową. Jest szansa na jej przedłużenie. Wraz z wzrostem powyżej 129238 – 129363 będziemy mieli wstępny sygnał kupna. Będzie to jednak kupno spekulacyjne na około 1000 – 2000 punktów. Nie można wykluczyć, że cała korekta zostanie wykonana w ramach wahań w pobliżu lokalnych minimów i nie dojdzie do wygenerowania takiego sygnału lub będzie on jedynie naruszeniem. Wówczas sprzedający kontrakty na turecki indeks mogliby zająć krótkie pozycje wraz z przełamaniem minimów na 125113.

DAX Futures

Na Dax’ie kolejne szanse sprzedażowe pojawią się wraz ze spadkiem poniżej 12946 pkt. Będzie to wstępny sygnał sprzedaży. Zyska on potwierdzenie poniżej strefy 12933 – 12930 punktów. Cały problem polega na możliwości naruszeń tych poziomów cieniami świec. Niedźwiedzie będą w stanie przejąć inicjatywę na rynku niemieckim tylko w sytuacji wejścia korpusami poniżej wskazanych wsparć. Długie pozycje są możliwe, jednak zamknięcie tygodnia powyżej poniedziałkowego otwarcia stanowiłoby 9 wzrostowy tydzień z rzędu, co stwarza duże ryzyko realizacji zysków z długich pozycji.

Szanse sprzedażowe wyłaniają się również na Bovespie, Nikkei i indeksach amerykańskich. Indeks japoński może wygenerować zwrot w kierunku 20450 punktów. Kupno nadal powinno dominować w średnim terminie na Indeksie Dolara. Choć w tym wypadku trudno wskazać czy najbliższe dni nie zostaną wykorzystane na korektę trendu umocnienia amerykańskiej waluty.

Ten tydzień to ostatnia szansa na sprawdzenie się w konkursie TMS Brokers i zdobycie nagrody książkowej w konkursie Pokonaj Rynek.

Facebook Comments