Byki odpuszczają KGHM

Akcje KGHM zaliczyły trzy udane giełdowe tygodnie. Pozostaje jednak mały niedosyt, ponieważ notowania miedzi osiągnęły w tym czasie nowe roczne maksima. Tymczasem miedziowa spółka zaczęła zdradzać oznaki zmęczenia trendem wzrostowym. Wykres robi wrażenie jakby byki chciały odpuścić dalszy wzrost akcji KGHM.

Giełdowy wykres KGHM - skala dzienna
KGHM 29122017 wykres dzienny

Na razie nie ma jeszcze jednoznacznych przesłanek świadczących o rozpoczęciu korekty spadkowej. Mogą one jednak pojawić się w każdej chwili.

Dotychczasowy przebieg notowań sugeruje istotny poziom cenowy na wysokości 113,40 złotych za akcję KGHM. Na razie ceny przebywają poniżej i z tej perspektywy nadal możliwy jest nowy atak na dołek zlokalizowany wokół poziomu 100 złotych.

Konieczny wzrost powyżej 113,40

Celem inwestorów kupujących akcje KGHM-u jest wybicie kursu powyżej 113,10 złotych. Będzie to wstępny sygnał kontynuacji wzrostów, jeśli dodatkowo dzienne zamknięcie nastąpi powyżej 113,40. Przy takim obrocie spraw byki napotkają kolejny ważny opór w zakresie 117,50 – 120,15 zł. Jego przełamanie powinno zakończyć się atakiem na październikowe szczyty.

Giełdowy wykres KGHM - skala tygodniowa
KGHM 29122017 wykres tygodniowy

W ten sposób, przed inwestującymi w akcje KGHM, stanie otworem droga do przetestowania maksimów w obszarze 134,80. Patrząc na wykres notowań KGHM, taki rozwój wypadków zakończyłby prawie roczną korektę i mógłby zapoczątkować fazę silniejszego wzrostu ceny akcji spółki.

Odwrót stworzy ryzyko kolejnej fali spadkowej

Misiaczki mają obecnie lekką średnioterminową przewagę. Dzieje się tak za sprawą przebywania ceny akcji poniżej poziomu 113,40. Cztery czarne dzienne świece świadczą, że sprzedający są aktywni i nie będą ułatwiać zadania popytowi. To jednak za mało na sygnał sprzedaży. Taki padnie wraz ze spadkiem poniżej 111,05. Szybko powinniśmy również zobaczyć istotny ruch kursu w dół. Bez tego ryzyko inwestycyjnej pułapki jest wysokie. Plusem dla sprzedających będzie przebicie linii trendu wzrostowego na wysokości około 108 – 109 zł za akcję. Tutaj przebiega wsparcie, które kupujący mogą wykorzystać do powstrzymania spadków. Uważać należy na otwarcie notowań luką w dół i utworzenie wyspy odwrotu na wykresie. Pokonanie luki wzrostowej w obszarze 106 złotych da szansę na test minimów.

A notowania miedzi są nadal mocne

Zachowanie walorów KGHM zapowiada się interesująco w kontekście możliwej większej korekty na rynku miedzi. Surowiec wygenerował 16 białych dziennych świec wzrostowych. Obecnie pojawiły się pierwsze nieśmiałe próby spadków korygujących wzrost. Zniżka poniżej 326 może przerodzić się w większe odejście, choć wsparcie na 323,90 też ma swoją moc.

Copper - wykres dzienny
Miedź 03012018 wykres dzienny

Wniosek płynie z tego taki, że albo utkniemy w konsolidacji blisko szczytów, albo kurs miedzi zaliczy większy spadek.

Historyczne analizy techniczne dla akcji KGHM:
Marcowe wieszczenie kontynuacji korekty spadkowej
Analiza z marca 2016 – KGHM w interesującym miejscu
I moja perełka. z bardzo dobrym rozpisaniem ruchu i punktów cenowych akcji KGHM https://pokonajrynek.pl/mocne-wahania-na-kghm/