170 zł poziomem równowagi dla CD Projektu

Atak byków na 170 złotych przypomniał inwestorom giełdowym o CD Projekcie. Tak to miało wyglądać według analizy technicznej akcji CDR z listopada. Mamy zrealizowany wzrost do pierwszego istotnego oporu na wykresie.

Wykres akcji CD Projektu - skala dzienna
CD Projekt 11012019 wykres dzienny

Tutaj znajduje się poziom równowagi dla byków i niedźwiedzi. Zgodnie z teorią jednym z zasięgów docelowych dla ruchu korekcyjnego jest szczyt czwartej fali.

Z tego względu część posiadaczy akcji potraktuje ten poziom jako dobry punkt realizacji zysków lub ograniczenia strat. Dlatego piszę tutaj o poziomie równowagi. Akcja kupujących spotkała się ze wzmożoną podażą walorów producenta gier. W efekcie na koniec tygodnia notowania CD Projektu nie były w stanie utrzymać maksimów wypracowanych w trakcie czwartkowej i piątkowej sesji. Wydaje się, że zobaczymy jakąś formę schłodzenia nastrojów.

Kupujący powinni bronić 153 złotych za akcję CDR

Możliwość kontynuacji spadku rozpoczętego w piątek nie przekreśla jeszcze szans kupujących na większą aprecjację kursu akcji CD Projektu. W tym wypadku istotne będzie powstrzymanie korekty spadkowej powyżej 153 złotych za papier. Bardziej dokładnie można wyznaczyć całą strefę 156,80 – 142,10. Dopiero jej utrata pogorszy sytuację techniczną spółki i popytu uprawdopodabniając dalszy spadek ceny. W oparciu o korpusy świec można natomiast wskazać rosnącą linię wsparcia, która przebiega w przedziale 157 – 159. Tutaj powinna być postawiona mocna obrona.

Wykres akcji CD Projektu - skala godzinna - wzrosty
CD Projekt 11012019 wykres godzinny – scenariusz wzrostowy

Skłaniam się do założenia, że lokalny dołek może zostać wyznaczony trochę wyżej tj. w przedziale 160 – 161. Po nim właśnie byki będą miały okazję pokazać, na co je stać w krótkim terminie. Jeżeli 153 zł za akcję CDR zostanie obronione, popyt może pokusić się o zdobycie wyższych poziomów cenowych. Sygnał kupna to wybicie powyżej szczytu na 177,10. Będzie on obarczony wysokim ryzykiem. Jak zawsze, warto uważać na naruszenia i cienie przebijające wskazane wartości.

Czy to już koniec wzrostów na CDR?

Główne pytanie brzmi czy to koniec wzrostów akcji CD Projektu? Dzisiaj nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Możemy tylko spekulować. Dopiero rozwój notowań akcji #CDR wskaże właściwą odpowiedź. Warto zauważyć natomiast kilka istotnych okoliczności, na które powinni zwrócić uwagę inwestorzy:

 1. Opór na poziomie czwartej fali jest w praktyce giełdowej częstym wyznacznikiem końca korekty. CD Projekt właśnie go osiągnął.
 2. Nie gwarantuje to jednak, że tak się stanie w tym przypadku.

Co w takim razie przemawia za spadkami?

 1. Pięciofalowy ruch spadkowy zrealizowany od sierpnia do listopada 2018. Zwykle jednemu impulsowi towarzyszy drugi impuls w tym samym kierunku, czyli tutaj dół.
 2. Trójfalowy, korekcyjny układ ostatnich wzrostów. Pierwszy ruch był trójfalowy i drugi też na razie tak wygląda. Choć powstrzymanie spadków przy 153 da szansę na wyrysowanie czegoś innego.

  Wykres akcji CD Projektu - skala godzinna
  CD Projekt 11012019 wykres godzinny
 3. Kurs CD Projektu dotarł właśnie od góry do 34 tygodniowej średniej, która w trendzie wzrostowym skutecznie ograniczała spadki. Taką samą rolę może pełnić w trendzie spadkowym.

  Wykres akcji CD Projektu - skala tygodniowa
  CD Projekt 11012019 wykres tygodniowy
 4. Szczyt wzrostów na 177,10 bardzo dobrze wpisał się w układ zniesień Fibonacciego. Fala trzecia dotarła o 0,618 wyżej od fali pierwszej.
 5. Coś fundamentalnego też się znajdzie. Wskaźnik Cena/Zysk (P/E) na CD Projekcie wynosi obecnie 139,40. To wszystko w warunkach spadającego zysku. Po ogłoszeniu nowych wyników za IV kwartał i cały 2018 rok będzie chyba jeszcze wyższy. A premiera Cyberpunka 2077 najwcześniej spodziewana jest pod koniec tego roku lub na początku 2020.

Wydaje się więc, że mamy zdecydowanie więcej zagrożeń na rozkładzie przy bardzo wysokiej wycenie akcji spółki.

Jakie szanse mają giełdowe niedźwiedzie?

Na razie układ techniczny na akcjach CD Projektu nie preferuje jednoznacznie spadków. Korekta zainicjowana w piątek może się skończyć już w poniedziałek. Szacować można, że to już się stało na poziomie 164 zł, ewentualnie spadki dotrą w rejon 160 – 161 lub 157 – 159. Później czeka nas zwarcie. Jeżeli byki nie będą w stanie zdobyć nowych szczytów do akcji ruszą misie. Drugi ruch spadkowy może mieć decydujące znaczenie dla dalszych losów notowań spółki. Spadek dziennej ceny zamknięcia poniżej 153 złotych będzie negatywnym sygnałem.

Wykres akcji CD Projektu - skala godzinna - spadki
CD Projekt 11012019 wykres godzinny – scenariusz spadkowy

Ostatecznie sprzedający powinni przejąć inicjatywę na rynku wraz z przełamaniem wsparcia na wysokości 142,10 zł za akcję. Najmniejszym wymiarem kary w tym wypadku będzie obrona w okolicach minimów na wysokości 124,30 lub nieco wyżej i próba rozbudowania korekty. Po drugiej stronie równość fal spadkowych daje scenariusz spadku akcji CD Projekt do poziomu 79 złotych.

Rozstrzygną ceny, ale…

CD Projekt był ostatnio nieco nudny. Akcje poruszały się z mniejszą zmiennością. Teraz znów dochodzi do głosu i wpływa na duże emocje giełdowych graczy. Przyznam, że o ile jestem pozytywnie nastawiony co do kierunku ruchu na indeksie WIG20, o tyle sceptycznie patrzę na możliwość aprecjacji CDR’a. Tylko czy to jest możliwe, żeby WIG20 przebił 2400 punktów przy mocno spadającym CD Projekcie? Na ten temat, drodzy czytelnicy, wypowiedzcie się sami.