Aktualizacja sytuacji technicznej CD Projektu

Przecena akcji CD Projektu zatrzymała się na wsparciu tworzonym przez ekstremum na wysokości 128 zł. Minimum wypadło trochę niżej. Samo zamknięcie dnia było za to wyższe.

Wykres akcji CD Projekt - skala dzienna
CD Projekt 23112018 wykres dzienny

Od tego momentu gamingowa spółka próbuje rysować korekcyjny ruch w górę. Jak daleko mogą dotrzeć wzrosty?

Jeśli spojrzymy na wykres, widać na nim pięciofalowy impuls spadkowy. Jest to chyba zapowiedź przyszłych kłopotów. Jednak na razie inwestorzy mają szansę na wzrostowe odreagowanie przeceny.

Kupno CD Projektu powyżej 141,50

Techniczne sygnały kupna CD Projektu padną wraz z przebiciem w górę lokalnych maksimów na wysokości 141,50. Ważne będą okoliczności, w jakich to się dokona. Jeżeli popyt zdecyduje się na akcję wzrostową od razu w poniedziałek, warto przygotować się na ewentualność jeszcze jednego odwrotu w dół. W takiej sytuacji szczyt na 141,50 może zostać lekko nadbity, po czym notowania CDR wrócą ku wsparciom w przedziale 138,10 – 135,50. Gdyby jednak na początku poniedziałkowej sesji przewagę uzyskała podaż, kupujący powinni bronić okolic 135 złotych. Udana obrona i niedopuszczenie do spadku poniżej 132,30 z czasem może się przerodzić w kolejne podejście w górę.

Wykres akcji CD Projekt - skala godzinna
CD Projekt 23112018 wykres godzinny

Na wykresie powstaje nam coś na kształt odwróconej głowy z ramionami. Wybicie z niej powinno być mocne. Wszelkie wahania mogą być przejawem słabości byków. Docelowo wzrosty mają wolną drogę do poziomu 147 – 149 złotych za akcję CD Projektu. Warto jedynie uważać przy 144,50.

Kłopoty możliwe dopiero po spadku poniżej 129 złotych

Szans podaży można upatrywać już wraz z przebiciem 138,10 i 135,50 zł za akcję. Obawiam się jednak, że te poziomy zostaną wykorzystane przez popyt do podebrania akcji. Obecnie sprzedający powinni chyba się przyczaić i poczekać na lepszą okazję do sprzedaży walorów CDR. Jeżeli natomiast zdecydują się to zrobić, warto ubezpieczyć się za pomocą zlecenia odkupującego, w przypadku, gdyby popyt nie dał dużo miejsca na rozwinięcie spadku. Tylko jedno miejsce może stworzyć większą presję spadkową, Mianowicie spadek poniżej 129 złotych uruchomi ponownie obawy powrotu akcji CD Projektu do tendencji zniżkującej.

Jak akcje CD Projektu wyglądają z szerszej perspektywy?

Wydaje się, że fala spadkowa uległa zakończeniu na minimum 124,30. Teraz inicjatywę powinni przejąć kupujący. Korekta wzrostowa ma szansę ponownie powrócić do poziomów zlokalizowanych w pobliżu 170 złotych za akcję. Ocalone na poziomie 128 złotych wsparcie daje nawet perspektywę kontynuacji hossy na CD Projekcie. Stoi to jednak w sprzeczności z wykonanym układem pięciofalowego impulsu spadkowego. Należy także pamiętać, że CD Projekt jest nadal stosunkowo drogi na gruncie analizy fundamentalnej i wskaźnika Cena/Zysk.