Większa korekta na Ten Square Games

Spółka Ten Square Games świetnie radzi sobie na giełdzie. Dopiero ostatnie wzrosty zakończyły się mocniejszym cofnięciem. Na razie nie ma jednoznacznych sygnałów sprzedaży. Akcje #TEN mogą jednak kontynuować korektę spadkową.

Wykres akcji Ten Square Games - skala godzinna
Ten Square Games 03082018 wykres godzinny

Scenariusz spadkowy

Wstępnie wygląda na to, że kupujący utracili giełdową inicjatywę na rzecz sprzedających. Po pierwsze, mamy w grze wybicie z małej formacji głowy z ramionami. Kurs spółki przełamał w dół przedział 104,20 – 105,00. To jest pierwszy opór wspierający niedźwiedzie. A docelowy zasięg spadków z tej figury wypada w okolicach 92,80, który zbiega się z dolną linią kanału wzrostowego. Po drugie, mamy wąską konsolidację dokonującą się na wykresie #TEN po dużej fali spadkowej. Zakres wahań ceny akcji to 100,90 – 104,78. Zwykle taki układ bardziej preferuje opcję kontynuacji trendu poprzedzającego, czyli dalszy spadek po wybiciu się poniżej wsparcia na 100,90. Przebicie tej ceny w dół będzie stanowiło wstępny sygnał sprzedaży. Potencjalny zasięg wypada trochę powyżej wsparcia na 87,70. Inwestorzy muszą jednak pamiętać o jeszcze jednym ważnym wsparciu na 96,30. Ono może pomóc kupującym i zakończyć przecenę Ten Square Games. Zwłaszcza, że szerokość konsolidacji odmierzona w dół daje nam w przybliżeniu okolice 96,30.

Scenariusz wzrostowy

Dalsze wzrosty oczywiście nadal są możliwe. W obecnej sytuacji byki muszą jednak powrócić powyżej linii szyi wybitej formacji głowy z ramionami. Wstępnie będzie to już poziom 105 zł za akcję i wybicie się w górę z utworzonego prostokąta. Jednak dla pewności trzeba ją narysować pod większym kątem i będzie to przedział zlokalizowany wysoko, bo w obszarze 107,80 – 111,00 zł za akcję. Potwierdzenie takiego sygnału kupna padnie wraz z wybiciem się kursu Ten Square Games powyżej dotychczasowego szczytu na poziomie 116,40. Bez przełamania szczytu akcje #TEN będą nadal w fazie korekty trendu wzrostowego.

Podsumowanie sytuacji technicznej Ten Square Games

Jeżeli niedźwiedzie mają wyjść zwycięsko z tych zmagań to powinno nastąpić to szybko. Wydłużenie czasu konsolidacji w ramach narysowanego wąskiego prostokąta, w mojej ocenie, może bardziej sprzyjać kupującym. Poziomy, które trzeba obserwować to 100,90 jako poziom kluczowy dla wersji spadkowej i 105 ważne dla próby powrotu do wzrostów. O ile ten pierwszy powinien szybko przełożyć się na efekt. O tyle drugi będzie wymagał potwierdzenia na wyższych poziomach cenowych. Ryzyko inwestycji w akcje spółek z branży gier jest wysokie. Towarzyszy im duże zainteresowanie i duża zmienność kursu w obydwie strony.