Ważne wsparcie na KGHM

Po ostatnich spadkach KGHM znalazł się ponownie w ważnej strefie wsparcia dla tego waloru. Zobaczymy czy kupujący miedziowe akcje staną na wysokości zadania i obronią lukę hossy zlokalizowaną w przedziale  88,12 – 89,52.

Wykres akcji KGHM - skala dzienna
KGHM 15062018 wykres dzienny

Trzeba wskazać, że jest to istotna bariera popytowa. Jej pokonanie może odbić się negatywnie na kursie KGHM-u.

W bardzo podobnej sytuacji technicznej znajduje się cały indeks WIG20 i kilka innych spółek, które staną do obrony wypracowanych wzrostowych luk cenowych. Porażka może odbić się negatywnie na notowaniach. Nie przekreśla jednak ostatecznie szans popytu na wybronienie minimów.

Tylko obrona kursu nie pogorszy układu technicznego KGHM

Popyt na akcjach KGHM będzie dążył do obrony luki hossy. Tutaj może się zakończyć obecna fala spadkowa. W ten sposób wpisze się ona w korektę ostatnich wzrostów. Natomiast byki dostaną kolejną szansę na aprecjację kursu akcji KGHM. Faktycznie sygnał kupna znajduje się wysoko, bo na wysokości lokalnych maksimów czyli na 98,40 zł za akcję. Bardziej pośredni punkt może dopiero zostać wyznaczony. Poziom równowagi rynek akcji miedziowego kombinatu powinien znaleźć  w okolicach 92,50.

Niedźwiedzie znów atakują

Niedźwiedzie nie mają łatwego zadania. Szczególnie, że miedź nadal znajduje się przy maksimach dwuletniego trendu wzrostowego. Dodatkową trudnością będzie długoterminowa linia trendu wzrostowego akcji KGHM. Znajduje się ona w okolicach obecnych poziomów cenowych spółki.

Wykres akcji KGHM - skala miesięczna
KGHM 15062018 wykres miesięczny

Dlatego zarówno 88,12 jak i dołki na 84,30 oraz 82,24 powinny stanowić ważne wsparcia dla miedziowych akcji. To przebijanie kolejnych wskazanych wyżej poziomów powinno sygnalizować kolejne punkty wejścia, a raczej wyjścia dla sprzedających.

Jeżeli notowania KGHM od razu nie przełamią wsparcia luki hossy, należy spodziewać się przynajmniej próby odreagowania. To jej siła powinna wskazać kto, krótkoterminowo jest silniejszy.

Facebook Comments