Rachunek Connect Premium w TMS Brokers

Każdy inwestor zwraca uwagę na narzędzia i platformy, którymi się posługuje próbując wygrać batalię o zysk na giełdzie. Trzeba ocenić przede wszystkim niezawodność, bezpieczeństwo i koszty. W tym kierunku idzie Dom Maklerski TMS Brokers, który wprowadził do swojej oferty rachunek TMS Connect Premium znacznie obniżając spready oraz prowizje.

Narzędzie do porównywania spreadów - Rachunek TMS Connect Premium
Spready w TMS

Istnieje mnogość stron internetowych o tematyce inwestycyjnej, dostawców oprogramowania do analizy technicznej, platform transakcyjnych no i oczywiście brokerów i domów maklerskich. Dlatego wybór nie jest prosty. Trudno również porównać poszczególne oferty. Rodzimy broker próbuje przekonać do siebie inwestorów stawiając na trzy wspomniane filary. Do swojej oferty poza nowym typem rachunku inwestycyjnego wprowadził również narzędzie do sprawdzania historycznych spreadów stosowanych przez TMS.

Niskie koszty z możliwością sprawdzenia spreadów

Spready transakcyjne są zmienne i stanowią jeden z istotnych kosztów transakcyjnych na platformach CFD. W TMS Brokers można je sprawdzić pod adresem https://www.tms.pl/oferta/tms-connect-premium. Firma jest w tym zakresie bardzo dokładna i przejrzysta. Inwestor sprawdzi szczegółową rozpiętość różnic w ofertach bid i ask, pozna spready maksymalne, minimalne oraz średnie w podziale na sesję europejską, amerykańską i azjatycką. W ten sposób broker pokazuje jedne z najniższych kosztów na rynku.

Spread na Dax Futures - TMS Connect Premium
Historia spreadu na Dax Futures – TMS Connect Premium

Podobnie rzecz się ma z prowizjami. Dotychczasowe prowizje zostały obniżone nawet o 50% na najbardziej popularnych instrumentach takich jak kontrakty CFD na indeksy DAX i S&P500. Trochę mniejsze bo „tylko” 25% są zniżki na instrumenty walutowe i towary takie jak złoto. Zdecydowane zmniejszenie kosztów transakcyjnych to duża zachęta do skorzystania z oferty TMS.

Bezpieczeństwo z ochroną przed ujemnym saldem

Firma dba również o bezpieczeństwo inwestorów stosując ochronę przed ujemnym saldem na rachunku maklerskim. Jest to szczególnie ważne na rynkach kontraktów opartych na dźwigni finansowej. Stoję na stanowisku, że każdy trader powinien sam dbać o swoje bezpieczeństwo i zabezpieczenie finansowe swoich transakcji. Rynek czasami jednak potrafi być nieprzewidywalny, tak jak w dniu pamiętnej decyzji Banku Szwajcarii o zaprzestaniu obrony kursu franka w stosunku do euro, gdy para EUR/CHF zaliczyła 30 % krach. Świadomość, że broker bierze współodpowiedzialność za takie „nadzywczajne” wydarzenia do kwoty 20 tys euro jest dużym plusem. Podobne rozwiązania stosuje coraz więcej pośredników w obrocie instrumentami finansowymi.

Niezawodna usługa

Niezawodność opiera się na platformie MetaTrader 4 dostępnej z wielu urządzeń. Kwotowania w TMS Connect Premium odbywają się w technologii STP (Straight Trough Processing). Każdy inwestor handluje bezpośrednio na rynku. Daje to większą elastyczność w zakresie stosowanych strategii inwestycyjnych. Choć z uwagi na brak możliwości złożenia własnej oferty w arkuszu zleceń naraża również na poślizgi cenowe.

To wszystko jest dostępne dla traderów zainteresowanych kontraktami CFD i rynkiem walutowym przy wielkości wpłaty minimalnej na poziomie 10.000 złotych.