Próba wybicia na akcjach CD Projektu

Akcje CD Projektu spróbowały wybicia z kilkudniowej konsolidacji. Na razie jest remis. Wybicie nie zakończyło się powodzeniem, ale niedźwiedzie też nie dały rady zamknąć notowań na minimach. Nadchodzący tydzień może rozstrzygnąć o dalszym kierunku zmian. Na wykresie mamy świecę o kształcie bliskim doji. Zwykle takie świece sygnalizują możliwość zmiany kierunku ruchu na giełdzie.

Wykres akcji CD Projekt - skala dzienna 22 listopada 2019 - wrzesień - listopad 2019
CD Projekt 22112019 wykres dzienny – wrzesień – listopad

Do wzrostu CD Projektu potrzebne jest udane wyjście w górę

Inwestorzy kupujący akcje CD projektu nadal mają trochę więcej argumentów na swoją korzyść. Kurs spółki wybił się niedawno na nowe maksima trendu. Byki nie pozwoliły na powrót poniżej 260 złotych. Teraz jednak nie dały rady zakończyć konsolidacji wybiciem akcji CD Projektu w górę. Dwie próby szturmu na maksima trendu zlokalizowane na poziomie 267,90 zakończyły się naruszeniami i odwrotem. Popyt nadal ma lekką przewagę. Warunkiem koniecznym do kontynuacji wzrostów jest ponowienie ataku i wyjście ponad 268,90. Może za trzecim razem kupującym uda się odnieść sukces. Wzrost powyżej poziomu 268,90 będzie jednocześnie sygnałem kupna. Ze względu na możliwość kolejnego naruszenia wskazane jest zabezpieczenie tak zajętej pozycji.

Wykres akcji CD Projekt - skala godzinna 22 listopada 2019
CD Projekt 22112019 wykres godzinny

Kiedy sprzedający przejmą inicjatywę?

Poruszamy się w kilkuzłotowej konsolidacji. Skuteczne wybicie dolnego jej kanału powinno przełożyć się na przejęcie inicjatywy przez sprzedających akcje CD Projektu. Na wykresie bardzo wyraźnie widać obronę poziomu 260 złotych za akcję producenta gier. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w przedziale 259,50 – 259,80 mamy lukę hossy. Dwa razy była atakowana. Jednak za każdym razem atak sprzedających CD Projekt zakończył się tylko cieniem. Potwierdza to wagę wsparcia. Wstępnym sygnałem sprzedaży będzie spadek kursu CD Projektu poniżej 261,70. Decydujące powinno okazać się jednak zamknięcie dziennych notowań #CDR poniżej 259,50. Przy takim obrocie sytuacji podaż będzie miała szansę przycisnąć i sprowadzić cenę akcji ponownie w kierunku wsparcia na wysokości 246,80 – 250,00.

Wykres akcji CD Projekt - skala dzienna 22 listopada 2019
CD Projekt 22112019 wykres dzienny

Popyt nie wykorzystał sytuacji, którą sobie wypracował

Na akcjach spółki chyba już dawno nie było takiego przypadku, gdzie kupujący nie wykorzystali szansy, którą sobie wypracowali. Konsolidacja rządzi się swoimi prawami, jednak warto na to uważać. W ostatnich dniach można było zaobserwować również duże czarne świece w trakcie sesji. Miały one tylko chwilowy charakter, ale za tymi obsunięciami stała spora podaż. Jeżeli dodamy do tego znaczny wzrost liczby otwartych pozycji na kontraktach FCDRZ19, który dokonał się właśnie w piątek. Wniosek jest tylko jeden. Coś nam się szykuje. Wzrost jest tym, na co wszyscy czekają, warto być jednak przygotowanym na ewentualne niespodzianki, bo wskaźniki przestają już nadążać za wzrostami akcji CD Projektu. Inne spółki zachowywały się w ostatnich dniach podobnie i zamiast sygnałów kupna, wygenerowały kilka naruszeń w zakresie poprzednich szczytów.

Czytelnikom dziękuję za polubienia i proszę o więcej. Dzielcie się materiałem. Komentujcie, jeśli macie własne ciekawe koncepcje rozwoju giełdowej sytuacji na CD Projekcie lub coś jest niezrozumiałe w przedstawionej analizie. Wszystkim życzę udanego tygodnia.

Facebook Comments