Polimex – byki wracają do gry

Kurs akcji Polimexu próbuje przełamać kluczowe opory. Inwestorzy liczą na powrót do gry w górę. W takim momencie wracam do analizy technicznej spółki.

Polimex - Mostostal wykres długoterminowy
Polimex – Mostostal 09062017 wykres tygodniowy źródło: stooq.pl

Przypomnę tylko, że w poprzednim komentarzu trafnie określiłem warunki realizacji scenariusza spadkowego. Spełniły się one idealnie. Najpierw mieliśmy atak na strefę oporu. Inwestorzy kupujący akcje Polimeksu nie osiągnęli powodzenia. Nie doprowadzili do zamknięcia powyżej sugerowanego poziomu 11,20. Zabrakło raptem 10 groszy. Taki stan rzeczy sprowokował podaż do śmielszych działań i wykreowania kolejnej fali spadkowej na akcjach spółki.

Czas odkupić akcje Polimexu

W maju Polimex osiągnął kolejne minima w ramach korekty trendu wzrostowego. Inwestorzy byczo nastawieni do firmy mają szansę na zastopowanie spadków i wykreowanie przynajmniej korekcyjnego odbicia w górę. Na wykresie tygodniowym widać walkę w obronie poprzedniego szczytu notowań z roku 2015. Korpusy świec nie powinny zamknąć się poniżej ceny 6,50 złotych za akcję budowlanej spółki. Zmniejszając interwał czasowy kurs Polimeksu rysuje formację odwróconej głowy z ramionami. Jest ona zaproszeniem do gry na wzrost wartości akcji. Przełamanie w górę poziomu ostatniego lokalnego maksimum na 7,29 powinno dodać dynamiki działaniom kupujących. Linia szyi wspomnianej wcześniej formacji lekko wznosi się ku górze. Byki powinny uważać na ten aspekt.

Polimex - Mostostal przełamany trend spadkowy
Polimex – Mostostal 09062017 wykres dzienny źródło: stooq.pl

Ostatnia reduta giełdowych niedźwiedzi

Niedźwiadki mają po swojej stronie ostatni istotny argument. Korpus czarnej świecy wyznaczającej minimum notowań z 3 kwietnia tego roku. Podaż stara się nie dopuścić do zamknięcia dziennych kwotowań powyżej poziomu 7,22. Na razie robi to z powodzeniem. W ten sposób w dalszym ciągu utrzymuje inicjatywę na rynku akcji Polimeksu – Mostostalu. Sprzedający, którzy i tak nieźle zarobili na walorach Polimeksu, postawią tutaj ciężkie warunki przy forsowaniu oporu. W przypadku realizacji scenariusza kontynuacji spadków prawdopodobne jest najpierw naruszenie linii szyi formacji RGR. Następnie powrót pod tą linię i zamknięcie dnia poniżej 7,20 za akcję. Ostrzeżeniem, że mamy do czynienia z takim właśnie przebiegiem zdarzeń, może być brak dynamicznego wybicia kursu w górę w ramach realizacji pro wzrostowej formacji odwróconej głowy.

Notowania Polimeksu stoją przed dużą szansą na wygenerowanie ważnego wzrostowego zwrotu. Powodzenie jest na wyciągnięcie ręki. Ewentualny sygnał kupna po przebiciu 7,29 wzmacniają trzy czynniki:
1. Odwrócona głowa z ramionami.
2. Zamknięcie powyżej zamknięcia świecy z 3 kwietnia 2017 i złamanie oporu minimum poprzedniej fali spadkowej.
3. Przełamanie linii trendu spadkowego poprowadzonej przez szczyty z marca i maja, które w zasadzie dokonało się już w piątek, na lekko podwyższonym obrocie.

Dziękuję wszystkim czytelnikom za laiki i udostępnienia oraz proszę o więcej. W nadchodzącym tygodniu życzę udanych inwestycji na giełdzie. Warto rozważyć akcje Polimexu na wskazanych wyżej poziomach.

Facebook Comments