Obrona kursu LiveChata

Inwestorzy obawiają się wzrostu konkurencji dla LiveChata. Spowodowało to dużą przecenę akcji spółki na GPW. Od szczytu na poziomie 56,88 akcje #LVC straciły ponad 44%. Na ostatniej sesji kupujący jednak nie pozwolili na zamknięcie cen poniżej poprzedniego dna. Wyrysowany młot może być początkiem wzrostowego odreagowania.

Teraz popyt musi przejść do ataku i potwierdzić pozytywną wymowę utworzonej świecy młota. Przede wszystkim kupujący powinni przełamać spadkową linię trendu spółki LiveChat. Bez tego akcje nadal znajdują się pod kontrolą podaży.

Młot to jeszcze nie sygnał kupna

Wstępny sygnał kupna akcji LiveChat Software padnie wraz z zamknięciem dnia powyżej 33,00 złotych za walor. W ten sposób inwestorzy kupujący akcje spółki potwierdzą aspiracje popytu. Dalszym potwierdzeniem dla wzrostowego scenariusza będzie wybicie ceny powyżej 34,50.

Wykres akcji LiveChat - skala dzienna - opcja wzrostowa
LiveChat 06072018 wykres dzienny – scenariusz wzrostowy

Wraz z pokonaniem tej bariery LiveChat powinien przełamać linię trendu spadkowego. Kolejny ważny opór znajduje się w przedziale 35,80 – 36,10. Utrzymanie tendencji wzrostowej w okolicach 36 złotych może się przełożyć na zdobycie terenu do okolic 38 – 40 złotych. Tutaj znajduje się dno pierwszej fali i luka bessy, które mogą na trochę dłużej powstrzymać postępy kupujących.

Podaż będzie się bronić na granicy korpusów świec

Minima trendu spadkowego zostały obronione popytowym młotem. Nawet jego potwierdzenie i dalszy wzrost ceny akcji spółki LiveChat nie przekreśla jeszcze możliwości kontynuacji spadkowego układu. Niedźwiedzie sprowadziły kurs spółki poniżej korpusów poprzednich minimów i ten stan jest nadal aktualny.

Wykres akcji LiveChat - skala dzienna - opcja spadkowa
LiveChat 06072018 wykres dzienny – scenariusz spadkowy

Korpus długiej czarnej świecy z 8 listopada 2017 roku kończy się na poziomie 32,65. I może on stanowić mocny opór dla popytu. W tym kontekście, jeśli kupujący stracą inicjatywę w okolicach 32,65, przegrają batalię o wygenerowanie sygnału kupna. Konsekwencją takiej sytuacji będzie kontynuacja spadku nawet z utworzeniem nowych minimów poniżej 29,05. Będzie to sygnał sprzedaży obarczony dużym ryzykiem. Może się okazać, że to ostatni spadek kończący całą falę. Po którym, popyt znów i tym razem skuteczniej, spróbuje wygenerować korektę wzrostową.

Podsumowanie

Chyba najrozsądniejszą taktyką dla inwestorów będzie próba kupowania akcji wraz z wygenerowaniem sygnału kupna. Daje ona około 10% potencjał zysku. Jak zawsze warto uważać na naruszenia. Cienie w okolicach 32,65 – 33,00 są jak najbardziej możliwe.

Facebook Comments