CD Projekt przy górnej bandzie kanału

Bardzo mocne akcje CD Projektu łamią kolejne bariery. Tym razem dotarły do górnego ograniczenia szerszego kanału obejmującego notowania #CDR z kilku miesięcy.

Wykres akcji CD Projektu - skala dzienna
CD Projekt 12072018 wykres dzienny

Na razie nie ma przesłanek do obaw poza świecą z wtorku. Długi górny cień ostrzega, że podaż w tym obszarze jest bardziej aktywna.

Kupujący mogą być zmęczeni mocnym trendem wzrostowym, który w ciągu ostatnich 3 miesięcy zwiększył wartość akcji spółki CD Projekt o 50%. Trzeba uważać przy kolejnym przebiciu maksimów na 188,50. Standardowo jest to naturalny sygnał kupna i kontynuacji trendu. W tej sytuacji to może być jednak pułapka przed wygenerowaniem korekty spadkowej.

Wykres akcji CD Projektu - skala godzinna
CD Projekt 12072018 wykres godzinny

Sprzedający widzą na wykresie nie tylko górną linię kanału wzrostowego, ale również potencjalną głowę z ramionami w układzie godzinnym.  Linia szyi przebiega w zakresie 175,60 – 176,30.  Realizacja tej formacji może zapoczątkować dłuższą korektę akcji CD Projekt. Pierwsze kłopoty pojawią się wraz z powrotem kursu CDR poniżej strefy 178,50 – 180,10. Bardzo ważny w tym kontekście będzie ewentualny dalszy spadek poniżej istotnego wsparcia na poziomie 172 zł za akcję. To on może zadecydować o przejęciu inicjatywy przez niedźwiedzie.