Objęcie bessy na wykresie akcji CCC

Analiza techniczna akcji CCC sugeruje, że kończą się tłuste giełdowe lata dla tego dystrybutora obuwia. Na wykresie tygodniowym pojawiło się objęcie bessy. Jednocześnie kurs spółki powrócił poniżej wybitych ostatnio szczytów cenowych 292,15.

Tygodniowy wykres akcji spółki CCC - dwa objęcia bessy
CCC 02022018 wykres tygodniowy

Są to negatywne sygnały ostrzegające inwestorów i posiadaczy akcji przynajmniej przed korektą spadkową.

Analiza techniczna ostrzega, choć wyniki CCC nadal dobre

Do wymienionych wskazówek technicznych dołącza jeszcze możliwość utworzenia negatywnej dywergencji na MACD, który jest blisko wygenerowania sygnałów sprzedaży. Wyniki finansowe CCC pozostają dobre. Oczekiwania rynku są jednak wyższe. Dlatego już w 3 kwartale 2017 roku skala zysków nie zachwyciła inwestorów przyczyniając się do pogłębienia ówczesnej wyprzedaży. Obecnie przed okresem publikacji wyników za 4 kwartał kurs akcji obuwniczego giganta zachowuje się bardzo podobnie. Ponowna obrona i wyjście na nowe maksima jest możliwa, natomiast może być dużo trudniej. W ostatnich miesiącach mamy do czynienia z drugim sygnałem objęcia bessy. O ile do pierwszego można się czepiać o lekko wystający knot powyżej czarnej świecy, o tyle obecnie formacja jest książkowa.

Kupujący wrócą do gry gdy…

Kurs akcji CCC powróci powyżej 286 złotych za walor. Istotne aby stało się tak na dziennym zamknięciu notowań giełdowych. Kolejnym celem byków jest wzrost powyżej 295,60. Takie zachowanie spółki uprawdopodobni podjęcie kolejnej batalii o nowy szczyt cenowy.

Giełdowy wykres akcji spółki CCC - skala dzienna
CCC 02022018 wykres dzienny

Byki powinny uważać na możliwość wygenerowania korekty rozszerzonej, która wygeneruje wstępne sygnały kupna wybijając kurs powyżej 286 i 295,60. Po czym rynek powróci do trendu spadkowego. W takiej sytuacji warto zabezpieczyć się zleceniami stop trochę poniżej punktów wejścia w inwestycję. Za giełdowymi bykami na razie przemawia fakt, że spółka CCC nie złamała jeszcze istotnych linii trendu wzrostowego.

Sprzedający chcą odkupić akcje CCC po spadku do 238 -202

Wstępne sygnały sprzedaży mamy już za sobą. Rynek akcji CCC wydaje się realizować spadek wynikający z objęcia bessy na wykresie tygodniowym. Sprzedaż będzie kontynuowana wraz ze spadkiem ceny akcji CCC poniżej 275,20. Niedźwiedzie muszą uważać na obszar 259 – 265, gdzie zlokalizowana jest linia trendu wzrostowego. Tam powinien ujawnić się większy popyt broniący kursu. Przełamanie pierwszej, istotnej linii trendu, wyznaczy zmianę tendencji na akcjach obuwniczej spółki. W takich okolicznościach spadek ceny akcji do poziomu wsparcia na 238 zł będzie prawie pewny, jeżeli na giełdzie jest cokolwiek pewnego :). Sprzedający mogą zastanowić się nad odkupieniem walorów na wskazanym poziomie. Ryzyko takiej inwestycji oceniam jako znaczne. W tym miejscu łatwiej będzie można zarobić kilka procent na ewentualnej korekcie wzrostowej.

Giełdowy wykres akcji spółki CCC - skala miesięczna
CCC 02022018 wykres miesięczny

Kolejne wsparcia zlokalizowane są przy cenach 202 i dopiero 106 złotych za papier. Długoterminowo analiza techniczna uprawnia do postawienia hipotezy, że spadek może sięgnąć nawet wskazanych 106 złotych. Byłaby to mocna korekta hossy na CCC zapoczątkowanej w marcu 2009 roku.

Rynek rozstrzygnie czy zagrożenia się zmaterializują

Posiadacze akcji CCC powinni koniecznie bronić wypracowanych zysków. Dobrym poziomem obrony jest wskazana wyżej linia trendu. Jej przełamanie potwierdzi utratę inicjatywy przez stronę popytową. Bardziej aktywni inwestorzy mogą próbować rozgrywać sygnały pojawiające się na wzrostach powyżej 286, 295,60 i spadkach poniżej 275,20 i 259-265.

Facebook Comments