Lotos w opałach

Akcje Lotosu podwoiły swoją wartość w pół roku. Teraz pojawiają się pierwsze problemy z trendem wzrostowym. Kurs #LTS wybił się poniżej rosnącej linii trendu opisującej poprzednie trzy miesiące notowań.

Wykres akcji Lotosu - skala 6 godzinna
Lotos 04022019 wykres 6 godzinny

Ruch powrotny mógł zostać zakończony wczoraj. W takim scenariuszu sprzedający papiery Lotosu spróbują zaatakować lokalne dno na poziomie 89,62.

W wersji optymistycznej paliwową spółkę może czekać spadek do wsparcia na wysokości 85,32. Dłuższe interwały czasowe wykresu przestrzegają jednak, że kontynuacja zejścia może być bardziej kosztowna dla posiadaczy akcji. Możliwe, że mamy w tym przypadku ukształtowany całkowity impuls wzrostowy.

Wykres akcji Lotosu - skala tygodniowa
Lotos 04022019 wykres tygodniowy

Korekta mogłaby znieść całą piątą falę tego impulsu. W takim układzie akcje Lotosu czeka spadek co najmniej do poziomu 67 złotych. A w bardziej niesprzyjających warunkach nawet ponowny powrót w rejon 50 złotych za walor.

Byki powinny czekać na bardziej sprzyjający moment i zakończenie rozpoczętej korekty. Sygnał kupna i kontynuacji wzrostów może pojawić się obecnie wraz z przebiciem ostatnich szczytów na poziomie 97,92. Będzie obarczony sporym ryzykiem.

Wykres akcji Lotosu - skala dzienna
Lotos 04022019 wykres dzienny

Niedźwiedzie dogodną okazję do ataku uzyskają wraz ze spadkiem poniżej 89,62. Warto tutaj uważać, ponieważ ten sygnał sprzedaży może mieć dosyć niewielki zasięg tj. do 85,32. Jeżeli kupujący pokuszą się o jeszcze jedną próbę powrotu ponad przebitą linię trendu, wówczas wstępny sygnał sprzedaży będzie można przesunąć na wyższe poziomy.

Facebook Comments