Akcje CD Projekt

Akcje CD Projektu utrzymują wysoką cenę notowań powyżej 180 złotych za walor. Inwestorzy oczekują jeszcze jednej fali wzrostowej i poprawienia szczytu na 201,40. Możliwe jest jednak, że CD Projekt już osiągnął maksima obecnego ruchu. W czwartek notowania otworzyły się luką hossy.

Wykres akcji CD Projektu - skala dzienna
CD Projekt 01022019 wykres dzienny

Popyt walczył, ale nie był w stanie przypieczętować swojej przewagi. Koniec tego dnia to zdecydowana dominacja podaży i uformowanie na wykresie dziennym objęcie bessy.

Cała poprzednia świeca została zasłonięta czarnym spadkowym korpusem. Minusem jest fakt, że stało się to poniżej szczytów notowań, w ramach konsolidacji. Ciekawym uzupełnieniem jest również piątkowe doji. Wystąpiło ono po świecy z najwyższym w tym ruchu otwarciem dnia, która jednak jest czarna. Pytanie, czy stanowi to zapowiedź końca obecnej krótkiej konsolidacji, czy też może tworzy trochę nietypową giełdową fromację harami wysokiej ceny?

Byki nadal mają przewagę

Sytuacja kupujących akcje CD Projektu jest w dalszym ciągu komfortowa. Mogą mieć nawet 3 szanse na zakończenie konsolidacji i próbę wyjścia na nowe maksima tego podejścia. Pierwsza powinna mieć miejsce już w poniedziałek. Udana obrona 188,10 może przyczynić się do skierowania notowań CDR w górę. Druga szansa na wyprowadzenie wzrostowej kontry pojawi się po przebiciu minimów na 185,20. Może to być kres korekty płaskiej, w której trzecia fala tylko naruszy poprzednie minima. Potem do gry wejdą kupujący akcje. Ostatnia możliwość obrony dla byków to luka hossy w przedziale 174,10 – 177,50. Gdyby zrobiło się naprawdę ciężko, popyt powinien bronić wskazanego przedziału cenowego, ponieważ tam kończy się zasięg bezpiecznej korekty, która umożliwi kolejny atak na obecne maksima. Jeżeli natomiast chodzi o sygnał kupna, to na razie byłoby to wybicie powyżej 199 złotych. Z czasem będzie możliwe wyznaczenie niższego punktu wejścia. Można również rozważyć spekulacyjny zakup akcji CD Projektu po wybiciu powyżej 192,10. Będzie on jednak obarczony dużym ryzykiem.

Niedźwiedzie muszą sporo ugrać, aby przejąć inicjatywę

Inicjatywa na rynku akcji CD Projektu przejdzie na niedźwiedzie wraz ze spadkiem poniżej 173,90. Dopiero wtedy stanie się jasne, że kupujący nie ustanowią nowego szczytu. Przy takim rozwoju wypadków notowania CDR powinny się skierować ku strefie 158-160. Wcześniej sprzedających czeka batalia o poziom 188,10. Spadek poniżej tego poziomu jest wstępnym sygnałem sprzedaży. Warto przy tym uważać na możliwą bliską obronę w ramach punktów 187,60 i 185,20. W tej fazie ruchu obydwie strony mają szansę na zwycięstwo.

Wykres akcji CD Projektu - skala godzinna
CD Projekt 01022019 wykres godzinny

Jeżeli uda się znaczne pogłębienie cofnięcia, będzie  można odczytywać to jako złamanie wzrostowej linii trendu. W ten sposób podaż uzyska nowe posiłki od inwestorów, którzy zaczną sprzedawać, by chronić swoje zyski z akcji nabytych po dużo korzystniejszych cenach.

Objęcie bessy wywoła spadki?

Jak widać jest dużo miejsca na manewry taktyczne popytu i podaży. Pierwsze rozstrzygnięcia niekoniecznie przechylą szalę na rzecz jednej ze stron. Kupujący akcje #CDR mają przewagę. Jednak objęcie bessy nieczesto zdarza się tym papierom. Poprzedenie miało miejsce w czerwcu 2018 i spowodowało ostatecznie tylko ponad 5%, emocjonalną przecenę, choć nie obyło się też bez ataku na szczyt.

Facebook Comments