Kruk czeka na wzrostowe odreagowanie

Akcje windykacyjnej spółki Kruk próbują wykonać zwrot w górę. Są spore szanse, że to się uda. Kruk stracił ponad 30% wartości w ciągu ostatniego półrocza za sprawą zwiększających się obciążeń podatkowych. Obecnie inwestorzy próbują podciągać kurs windykatora.

Wykres akcji Kruk - skala dzienna
Kruk 19012018 wykres dzienny

Po osiągnięciu minimum na poziomie 202,40 akcje spółki odzyskały już 10% rosnąc do 223,80.

Analiza techniczna daje pierwsze sygnały świadczące o możliwości odwrócenia trendu spadkowego. Mianowicie akcje Kruka powróciły powyżej przełamanej dolnej linii ograniczającej spadki. Co prawda na razie tylko nieznacznie. Dlatego ważne jest utrzymanie obecnych poziomów cenowych, które mogą posłużyć za bazę dla dalszych wzrostów.

Kruk to nadal zyskowna spółka

Inwestorzy kupujący akcje Kruka liczą na mocniejsze odreagowanie wyprzedaży. Na giełdzie nadal panuje hossa. A akcje Kruka stały się dużo tańsze na tle całego rynku. Wstępny sygnał kupna padł wraz z wzrostem powyżej linii trendu spadkowego. Towarzyszy mu średnie ryzyko inwestycyjne. Nadal nie wiadomo, czy trend spadkowy został zakończony. Na to pytanie odpowie kupującym ruch podaży. Kolejny sygnał kupna padnie wraz z zamknięciem dnia powyżej 232,90 zł za akcję windykatora. Pozytywny obrót zdarzeń wiąże się z potencjałem wzrostu firmy Kruk do poziomu około 269,20 zł.

Długoterminowa linia trendu wzrostowego została złamana

Inwestorzy sprzedający akcje Kruka wraz ze spadkiem poniżej długoterminowej linii trendu wzrostowego dostrzegli większe ryzyko inwestycyjne i postanowili zrealizować swoje zyski. Wyprzedaż odbyła się przy dużych obrotach. Jest to negatywny sygnał.

Wykres akcji Kruk - skala miesięczna
Kruk 19012018 wykres miesięczny

Wsparcie znajduje się nieco poniżej wyznaczonego minimum. Tak faktycznie to ono jest celem niedźwiedzi. Z tego względu bardzo ważny będzie zbliżający się ruch podaży. Jeżeli ta ma nadal dużo siły, z łatwością przełamie dołek na 202,40. Będzie to sygnał do dalszych spadków w kierunku poziomu wsparcia na 189,78 zł lub dalszego poziomu 144,17.

Jak wyglądał ruch spadkowy?

Cały spadek wykonany na akcjach firmy Kruk ma ciekawy układ z punktu widzenia analizy technicznej. Można go rozpatrywać jako ukształtowany pięciofalowy spadek. Ewentualnie może to być ruch trójkowy, składający się z trzech fal spadkowych, korekty i kolejnych trzech fal spadkowych.

Fale Elliotta na wykresie akcji Kruk
Fale na akcjach Kruk

Właściwe rozpisanie fal na wykresie akcji Kruka może mieć istotne znaczenie dla przyszłego zachowania się giełdowego kursu windykatora.

Co powinni zrobić inwestorzy?

Pierwszym poziomem kupna jest cena 232,90. Bardzo ważne będzie tutaj zamknięcie dnia powyżej tej wartości. Jeżeli wcześniej kurs Kruka ulegnie widocznemu cofnięciu, wówczas poziomem kupna będzie wybicie się powyżej 223,80 zł za akcję lub powyżej lokalnie utworzonego szczytu. Potencjalny zasięg korekty wzrostowej to zysk około 15% w zależności od punktu wejścia. Gdyby jednak cofnięcie okazało się mocniejsze, pozostaje sprzedaż akcji poniżej 202,40, z zabezpieczeniem się zleceniem odkupującym, lekko powyżej tej wartości.