Konkurs Index Cup – dzień #2

Tym razem techniczne spojrzenie na kontrakty na amerykański indeks S&P500, Dax Future oraz hiszpański IBEX 35 Mini – Index Future. Są one przedmiotem handlu w konkursie Index Cup.

Sun Tzu mówi: „Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz każdą bitwę. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem”

Ta stara mądrość świetnie sprawdza się w inwestowaniu na giełdzie, szczególnie w spekulacji kontraktami opartymi na dźwigni finansowej.

Poprzednia analiza techniczna dała dobre rezultaty w przypadku Nasdaq 100 Future. Słabiej wypadł FTSE 100 Future, plusem było prawidłowe zaznaczenie większego ryzyka w przypadku tego indeksu.

S&P500 Future

Dzisiaj wybór padł na S&P500 Future. Indeks rysuje na wykresie formację głowy z ramionami. Wybronił się na linii szyi 2484 pkt. Obserwujemy jego wzrost w ramach prawego ramienia RGR’a. Przełamanie poziomu 2484 będzie stanowiło sygnał sprzedaży. Potwierdzi go domknięcie luki wzrostowej ulokowanej w przedziale 2493 – 2488 punktów, która funkcjonuje na instrumencie bazowym. Zamknięcie poniżej 2488 zasugeruje dalszy trend spadkowy amerykańskiego szerokiego rynku akcji. Dla grających longi szansą na sygnał kupna może być wzrost powyżej zakresu 2500 – 2503 punktów.

Dax Future

Nie mogło zabraknąć również kontraktów na Dax’a. Tu również widać formację głowy z ramionami. Linia szyi wyznaczyłbym na poziomie 12554. Jest to wstępny poziom sprzedaży. Właściwy sygnał to spadek poniżej 12539. Warto uważać na możliwość naruszenia, ponieważ ta formacja utworzyła się w ramach szerszej konsolidacji. Osłabia to jej wiarygodność. Dax ma tendencje do ostrych ruchów, które następnie bardzo szybko i równie ostro są znoszone. Szansa na przetestowanie poziomu 12477 punktów jest, pytanie czy niedźwiedzie z niej skorzystają?

IBEX 35 Mini – Index Future

IBEX 35 Mini – Index Future ma natomiast szansę na zwrot w górę i próbę przejścia byków do kontrataku. Wzrost powyżej 10278 anuluje słabą sesję poniedziałkową i wygeneruje wstępny sygnał kupna. Rynek hiszpański powinien w ramach tego ruchu zmierzyć się z lokalnym maksimum na poziomie 10393 punkty. Ma szansę na sięgnięcie 10500 punktów. W tych okolicach przebiega linia trendu spadkowego, której przełamanie wygeneruje kolejny sygnał kupna.

Na koniec zamieszczam link do rejestracji w konkursie Index Cup organizowanym przez Dom Maklerski TMS Brokers.

W ten sposób można wyrobić w sobie nawyki dobrego tradera i wygrać książkę, która pomaga stać się doskonałym:).