Klin kończący spadki na CCC?

Akcje CCC mają za sobą długi trend spadkowy. W mijającym tygodniu kurs spółki spadł poniżej 106 złotych wskazywanych przy objęciach bessy na CCC w 2018. Następnego dnia zamiast kontynuacji wyprzedaży, inwestorzy zaczęli kupować akcje. Spółka obuwnicza zakończyła ostatecznie tydzień młotem i jednym z lepszych wyników w gronie całego indeksu WIG20. Takie zachowanie daje szansę utworzenia na wykresie układu odwrócenia trendu. Czyżby był to klin kończący falę spadkową na CCC?

Wykres akcji CCC - skala dzienna 6 grudnia 2019
CCC 06122019 wykres dzienny

Akcje CCC muszą wybić się w górę z klina

Naruszenie dolnego ramienia kanału spadkowego i powrót powyżej stanowi pozytywny objaw w zachowaniu kursu akcji CCC. Do przejęcia przewagi na rynku byki potrzebują znacznie więcej. Trzeba wybić się w górę z klina. Obecnie górne ramię przebiega w obszarze około 118,50 – 121,00 złotych za akcję. Lekko wyżej, na poziomie 121,60 mamy lokalne dno z września. Te poziomy stanowią techniczne opory dla wzrostów obuwniczej spółki. Zamknięcie dnia powyżej 121,60 powinno stanowić sygnał kupna i otworzyć kupującym akcje CCC drogę do kolejnej bariery w okolicach 130 złotych. Jeżeli teoria klina zniżkującego jest poprawna, kurs spółki CCC może wzrosnąć do jego podstawy, czyli do okolic 178 złotych za walor.

Podaż może jeszcze wrócić do minimów

Na giełdzie jak zawsze nie ma nic pewnego. Sprzedający akcje CCC nadal mają kilka argumentów przemawiających za kontynuacją wyprzedaży. Szerokie wsparcie tworzy zakres cenowy pomiędzy 94, a 104 złote za akcję. Co więcej, szczyt pierwszej fali hossy wypadł na poziomie 71,30. Wynika z tego, że opcja spadkowa ma nadal miejsce do kontynuacji. Podstawowa niewiadoma dotyczy zakończenia fali spadkowej. Niedźwiedzie mają szansę wygenerować jeszcze przynajmniej jedno zejście w dół. Jeżeli powstrzymają wzrosty w okolicach 117 – 119 lub nawet lekko powyżej 121,60, mogą pokusić się o atak na dno ustanowione na poziomie 103,50. Przy takim rozwoju wydarzeń można zastanowić się nad sprzedażą akcji wraz z wybiciem poniżej 103,50. Będzie to sygnał sprzedaży. Jednak ryzyko zagrania oceniam jako wysokie, właśnie ze względu na fakt, iż może to być jeden z ostatnich swingów spadkowych, który zakończyć się może tylko naruszeniem minimum.

Wykres akcji CCC - skala tygodniowa 6 grudnia 2019
CCC 06122019 wykres tygodniowy

Strategia gry spekulacyjnej na CCC w grudniu 2019

Na wykresie miesięcznym widać spadek presji sprzedających. Obroty ustanowiły rekord na białej świecy z września. Kolejnym czarnym świecom towarzyszyły już znacznie mniejsze wolumeny. Młoty na wykresie tygodniowym CCC sprawdzały się całkiem nieźle w historii notowań spółki. Nie daje to pewności, że tak będzie i tym razem. Widać jednak, że zmiana kierunku trendu może być na rzeczy. Spodziewam się, że kurs podejdzie w pobliże strefy oporowej 118,50 – 121,60. Tutaj możliwe są dwa scenariusze.

  1. Odbicie od oporu i próba wygenerowania kolejnej fali spadkowej.
  2. Przełamanie oporu i próba wzrostu kursu CCC przynajmniej do poziomów 130 zł.

Dużą rolę w strategii odegra czas. Jeżeli atak będzie miał miejsce szybko, inwestorzy powinni liczyć się z możliwością rozegrania obydwu scenariuszy. W takim przypadku między innymi możemy mieć do czynienia z naruszeniem poziomu 121,60 i zdecydowanym odwrotem w dół. Wybiciem 121,60 i zatrzymaniem w ramach konsolidacji powracającej do przełamanej górnej linii ramienia klina zniżkującego. Ewentualnie mocnym wyjściem notowań z opcją pierwszego zatrzymania w okolicach 130 zł. Jeżeli natomiast cena akcji CCC utknie pod poziomem 117 – 119 złotych i rozpocznie dłuższą kilkusesyjną konsolidację, wówczas przełamanie poziomu 121,60 powinno mieć bardziej jednoznaczne pozytywne konsekwencje dla byków. W takiej sytuacji można będzie wyznaczyć wcześniejszy wstępny sygnał kupna wraz z opadającą górną linią klina zniżkującego.

Docelowy zasięg wzrostów

Pierwszy poziom zasięgu zwyżki to okolice 130 złotych. Mamy tam linię pociągniętą po dołkach, która może choć wcale nie musi zatrzymać aprecjacji notowań. Następny poziom to 178 złotych. Odwrócenie trendu spadkowego na wzrostowy w tym miejscu może mieć również konsekwencje długoterminowe. Akcje CCC mogą właśnie kończyć korektę spadkową w ramach fali czwartej. Tym samym czekać je może nowa fala hossy z wyznaczeniem szczytu powyżej 300 złotych. Jest to dosyć kontrowersyjne założenie. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na wysoką wycenę CCC, którego cena akcji przekracza aż ponad 103 razy zysk przypadający na akcję. Może jednak spółce uda się znacząco poprawić zyski.

Facebook Comments