Kiedy padną sygnały do zakupu akcji Taurona?

Tauron Polska Energia słabo radzi sobie na giełdzie papierów wartościowych. Z krótkiej konsolidacji nad wsparciem, kurs akcji wybił się w dół i zmierza ku minimom z 2016 roku. Przed dnem na wysokości 2,31 mamy istotny poziom cenowy dla akcji Taurona w okolicach 2,40 złotego. Co czeka inwestorów wcześniej? Kiedy energetyczna spółka znów może zacząć rosnąć?

Wykres akcji Tauron Polska Energia - skala tygodniowa
Tauron 23022018 wykres tygodniowy

Tauron oceniany poniżej rynku, mimo zainteresowania blockchainem

Tauron to obecnie najsłabszy przedstawiciel branży energetycznej. Inne spółki radzą sobie nieco lepiej na giełdowym parkiecie. Bliskość minimów stwarza ryzyko ich testu. Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ wskazali, że notowania Tauronu mogą zachowywać się w najbliższym czasie gorzej niż rynek. Nie pomógł nawet pomysł wejścia energetyki w blockchain. Jednak według wykresu spółka może mieć widoki na wcześniejszy zryw kupujących.

Kupno akcji Taurona w okolicach 2,83 można wziąć pod uwagę

Inwestorzy zastanawiający się nad nabyciem akcji TPE powinni uważnie obserwować obecne poziomy notowań. Tendencja spadkowa może zbliżać się do wyczerpania. Na wykresie wydaje się brakować jeszcze jednej małej falki w dół. Wraz z tym wydarzeniem rynek akcji spółki Tauron byłby gotowy do odreagowania i mógłby zacząć budować korektę z zasięgiem do okolic 3,40 zł za akcję. Kiedy padnie sygnał zakupu akcji Taurona? Wstępny sygnał można obecnie wyznaczyć wraz z wybiciem kursu powyżej 2,83 za akcję.

Wykres akcji Tauron Polska Energia - skala godzinna
Tauron 23022018 wykres godzinny

W sytuacji utworzenia nowego lokalnego minimum poniżej 2,71 warto zastanowić się nad jego przesunięciem i ustawieniem zlecenia nabycia papierów TPE wraz ze wzrostem ponad 2,72. Właściwą barierą dla popytu jest luka bessy otworzona w przedziale 2,93 – 3,01. Pokonanie tego oporu i zamknięcie dnia powyżej 3,01 złotych powinno wzmocnić tendencję wzrostową na Tauronie. Giełdowe byki uzyskają w ten sposób szansę na powrót do przedziału 3,37 – 3,41.

Przewaga jest na razie po stronie niedźwiedzi

Podaż skutecznie spycha kurs akcji Taurona. W obecnej chwili to jest jej gra. Pierwsze poważniejsze wsparcie wynikające z wykresu leży w okolicach 2,40. Następne to minimum na poziomie 2,31. Inwestorzy powinni uwzględnić ryzyko przetestowania tych miejsc cenowych. W rejonie 2,40 zlokalizowana jest spadkowa linia trendu, która została przebita przez TPE w 2017 roku.

Wykres akcji Tauron Polska Energia - skala dzienna
Tauron 23022018 wykres dzienny

Ruch powrotny do niej jest jednym z celów podaży. Wydaje się jednak, że na sprzedaż akcji Tauronu z zamiarem ich odkupienia po niższych cenach jest już trochę zbyt późno. Sprzedający mogą zastanowić się nad zamknięciem swoich pozycji w akcjach energetycznej spółki wraz ze spadkiem kursu poniżej 2,71. Przy takiej strategii inwestycyjnej warto zabezpieczyć się zleceniem odkupującym, na wypadek realizacji scenariusza wzrostowego.

Czekamy na przebudzenie sektora energetycznego

Sektor energetyczny dotknęła głęboka korekta wcześniejszych wzrostów. Warto zwracać uwagę na symptomy poprawy w przypadku innych spółek energetycznych. One mogą wskazać ruch całej branży i na tej podstawie Tauron też zacznie ponownie nabierać wartości.

Dziękuję za polubienia fanpage’a Pokonaj Rynek! na Facebooku.

Facebook Comments