Kiedy kupić akcje GetBack?

Akcje spółki GetBack zapomniały już o niezłym giełdowym debiucie. Ostatnie miesiące upływają pod mocną presją sprzedających. Ze szczytów na poziomie 28,60 kurs windykatora najpierw spadł do okolic 17-20 złotych, by następnie kontynuować wyprzedaż. Marzec przyniósł tąpnięcie.

Wykres akcji GetBack - skala dzienna
GetBack 09032018 wykres dzienny

Akcje straciły ponad 20% wartości. Na podstawie analizy technicznej spróbuję wskazać kiedy akcje GetBack mogą skończyć spadek i przejść do wzrostów.

Spadek giełdowych notowań GetBack jest spowodowany przyjętą strategią spółki. Inwestorom nie spodobała się  zapowiedź nowej emisji akcji i znacznego rozwodnienia kapitału. Zarząd przekonuje, że takie działanie wpłynie na szybszy rozwój i zwiększenie zysku netto. W zasadzie trzeba tutaj zaznaczyć, że inwestorzy przygotowują się na pojawienie się dużego pakietu nowych akcji. Sama emisja  została wsparta przez dużych inwestorów GetBacku i przynajmniej w pewnej części jest do nich adresowana.
Technicznie nie widać jeszcze jednoznacznych sygnałów zakończenia spadku. Ostatnia świeca przypomina młot. Jest to jednak tylko mała przesłanka do spekulacyjnego zakupu akcji GetBack.

Kupujący czekają na wyczerpanie spadku

Inwestorzy chętni do zakupu Getback nadal powinni uważnie obserwować wahania kursu spółki. Zakup akcji po obecnych cenach wiąże się z wysokim ryzykiem. Tak jak wspominałem wyżej, na razie mamy tylko jedną świecę podobną do młota. Wyklarowania sytuacji oczekiwałbym w ciągu następnych 2 -5 sesji giełdowych. Obecnie kluczowe poziomy prezentują się następująco. Wstępny poziom kupna znajduje się w przedziale 11,50 – 11,74. Wraz z przebiciem górnej wartości padnie wstępny sygnał kupna akcji Getback. Właściwy poziom wejścia leży trochę wyżej. Kupno zostanie potwierdzone wraz z wyjściem kursu ponad 12,30 – 12,40.

Wykres akcji GetBack - skala godzinna
GetBack 09032018 wykres godzinny

Poniedziałkowe notowania tylko w pierwszej części dnia mogą sprzyjać bykom. Jednym z zagrożeń dla wersji zakładającej wyczerpanie spadku, jest poprowadzenie korekty wzrostowej w rejony punktów kupna. Po czym kurs może ponownie zawrócić w dół, kończąc całą falę spadkową.

Trzy metody wskazują na potencjalne dno w okolicach 9,50

Notowania akcji GetBack spadają. Sprzedający mają istotną przewagę na tym rynku. Dosyć łatwo zdobywają kolejne minima cenowe. Zapewne sporo będzie się działo do czasu określenia ceny emisyjnej dla nowo emitowanych akcji. Podstawowy matematyczny szacunek związany z rozwodnieniem kapitału wskazuje na możliwość spadku ceny do 9,58 zł za akcję. Przed decyzją, 100 mln akcji GetBack było wycenianych na GPW po 16,28 zł, czyli na kwotę 1,628 mld złotych. Decyzja o emisji wskazuje możliwość pojawienia się w kapitale spółki dodatkowych 70 milionów akcji. Tym samym, utrzymanie kapitalizacji spółki na podobnym poziomie wskazuje na cenę jednej akcji w okolicach 9,58 złotego. Czy taki jest cel niedźwiedzi, zobaczymy już niebawem. Podobny wynik wychodzi, gdy przyjmiemy obecny układ fal spadkowych jako podwójną trójkę. Na początku spadek z 28,60 do 17,70 w ramach podwójnej trójki. Teraz, podobny spadek z 20,10 na zasadzie równości fal spadkowych o kolejne 10,90, daje wynik na poziomie 9,20 złotego za akcję GetBack. Kolejną opcją dającą zbliżony wynik jest wskazanie ceny docelowej w oparciu o wybicie z kanału. Kurs Getback wybił się w dół z kanału o szerokości około 3,94 złotego przy cenie 13,82. Odkładając szerokość kanału uzyskujemy cenę 9,88.

Spekulacja GetBackiem obciążona sporym ryzykiem

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w zakresie nowej emisji akcji odbędzie się 28 marca 2018 roku. Istotne poziomy cenowe zostały podane. Towarzyszy im spore ryzyko inwestycyjne. Mało jest technicznych argumentów, że ten „kot spadający z 20 piętra” odbije się już obecnie. Trochę łatwiej będzie podjąć spekulację, gdy na wykresie GetBacku pojawi się osiem czarnych świec dziennych. Bezpieczniejszą opcją inwestycyjną jest również ustawienie zleceń kupna w okolicach 9,58 – 9,88. Pozostaje pytanie, czy aż tam dotrze fala spadkowa na GetBacku?

Facebook Comments