Giełdowi inwestorzy nadal lubią Polimex

Akcje Polimexu ciągle wywołują duże emocje inwestujących na warszawskiej giełdzie. Po nieudanej próbie powrotu do trendu wzrostowego zaliczyły nowe, nieznaczne minima.

Trójkąt na Polimeksie
Polimex – Mostostal 14082017 wykres godzinowy

Obecnie byki znów zaczynają podkupować akcje spółki. Wyraźnie wzrosła skala obrotów. Działo się to przy znacznym wzroście kursu akcji Polimeksu. Mamy w tym kontekście kolejną możliwość powrotu do tendencji wzrostowej. A duża zmienność daje szansę na solidny i całkiem szybki zysk.

W czerwcowym wpisie wskazywałem poziom istotny dla dalszej koniunktury giełdowej akcji Polimexu. Był on kluczowy dla rozwoju sytuacji. Wybicie powyżej ceny sygnału okazało się jedynie chwilowym zrywem. Powrót poniżej spowodował dalsze osuwanie się ceny akcji spółki. Tym razem znów przedstawiam krótkoterminowy obraz sytuacji technicznej walorów spółki Polimex.

Co się działo na akcjach Polimexu

Po osiągnięciu minimum na 5,93 kurs wykonał zwrot w górę do 6,67. Następnie widzieliśmy spadkową korektę i nowe lokalne maksima na wysokości 7,18 złotego za akcję. Teraz rynek wykonuje kolejną korektę. Może to być trójkąt. W ciągu kilku najbliższych dni sytuacja może wyglądać następująco, po osiągnięciu dołka fali c na poziomie 6,56 cena znów skieruje się ku górze. Fala d zakończy się w okolicach 6,97 – 7,03. Fala e może sięgnąć ponownie do 6,67. Dopiero później nastąpi wybicie z trójkąta i utworzenie nowych lokalnych maksimów powyżej 7,18 za akcję.

Polimeks wsparcia i opory
Polimex – Mostostal 14082017 wykres dzienny

Argumenty dla kupujących akcje spółki

Kupujący ponownie starają się przenieść notowania akcji Polimexu na wyższe poziomy. Istotne wsparcie dla tego ruchu korekcyjnego znajduje się na poziomie 6,54. Kurs Polimexu nie powinien spaść na zamknięciu sesji giełdowej poniżej tej wartości. Drugi poziom wsparcia zlokalizowany jest na 6,46. Daje on pewne szanse na rozpisanie alternatywnego scenariusza wzrostowego. Sygnał kupna padnie po skutecznym przebiciu w górę wartości 7,18. Bardzo istotne jest zachowanie ceny w okolicach poprzedniego kluczowego oporu 7,29 tj. na 7,39 maksimum nieudanej świecy z dnia próby wybicia. Tutaj znów potrzebny jest mocny wzrost z wysokim zamknięciem. Wahanie i zatrzymanie na tych poziomach jest możliwe, ale grozi ponowną utratą inicjatywy przez popyt.

Argumenty dla giełdowych niedźwiadków

Sprzedający próbują sforsować na zamknięciu 6,54. Ten poziom wraz z przełamaniem 6,46 może przyczynić się do nowego testu minimów. To zagraża szerszym i mocniejszym ruchem w dół. Należy pamiętać, że cienie tworzone w trakcie sesji nie przekreślają obrony. Dopiero zamknięcie dnia poniżej wskazanych poziomów cenowych wymusi większą presję podaży. Inna szansa dla podaży to ponowny pas kupujących w przedziale 7,29 – 7,39. Stworzy on presję na powrót ceny ponownie przynajmniej do okolic 6,70 – 6,45.

Reasumując, druga szansa dla inwestorów kupujących akcje Polimeksu jest faktem. Znów stają oni jednak przed koniecznością potwierdzenia popytowych sygnałów i poprowadzenia ceny na wyższe poziomy cenowe. Ponownie znajdujemy się również w obszarze oporów w przedziale 7,18 – 7,39. ich pokonanie może wywrzeć pozytywny wpływ na wartość akcji spółki.