CD Projekt opiera się spadkom

Od 5 miesięcy inwestorzy obserwują spadki cen akcji spółek z sektora gier komputerowych. Tendencji tej nie poddał się tylko lider branży CD Projekt Red.

Nowe szczyty CD Projektu na wykresie
CD Projekt 18082017 wykres dzienny

Spółka w dalszym ciągu bardzo dobrze radzi sobie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Czy jednak jest w stanie utrzymać ten pozytywny trend?

Od kilku tygodni obserwuję zachowanie kursu akcji CD Projektu. Widać wyraźnie mniejsze obroty na walorach spółki. Dodatkowo mieliśmy już do czynienia z kilkoma szybkimi zejściami ceny w dół. Zawsze okazywały się one niegroźne dla inwestujących w CDR. Mimo tego warto spojrzeć w techniczny obraz wykresu firmy i spróbować nakreślić punkty dające potencjalne szanse na kontynuację i ostrzegające przed większą korektą hossy.

Inwestorzy kupujący akcje CD Projektu są zadowoleni

Trend wzrostowy na walorach producenta gier trwa w najlepsze. W ciągu trzech lat cena akcji wzrosła o 475%. Stoi za tym mocny element fundamentalny w postaci światowego sukcesu gry Wiedźmin. Obecnie kupujący po raz kolejny zbierają się do testu maksimów wszech czasów na poziomie 88,50 złotych za akcję. Jest spora szansa na osiągnięcie nowych szczytów. Przebicie 88,50 będzie sygnałem kupna. Ostatnie rekomendacje biur maklerskich dla CDR również są pozytywne i wskazują ceny docelowe akcji coraz bardziej powyżej 100 złotych. Test tego poziomu będzie ważnym sprawdzianem siły trendu. Tylko mocne wyjście w górę utrzymane do końca sesji może dać zarobić na kolejnej fali wzrostów.

Iluzja korekty spadkowej?

Gracze giełdowi zastanawiający się nad sprzedażą CD Projektu powinni rozważyć dwie możliwości.

Hossa na akcjach CD Projekt
CD Projekt 18082017 wykres dzienny – szersza perspektywa

Pierwszym negatywnym scenariuszem rozwoju sytuacji jest pułapka hossy. Jeżeli kurs CDR osiągnie nowe maksima lecz nie zdoła wygenerować istotnego ruchu w górę, inwestorzy powinni przygotować się na możliwe naruszenie i zwrot w dół. Sygnał do spadku padnie wraz z przebiciem w górę 88,50 i zamknięciem poniżej 87,39. Druga opcja gry na spadek to możliwe rozbudowanie trwającego ruchu korekcyjnego. W tym scenariuszu akcje nie utworzą nowego maksimum. Następnie spadną poniżej 83,40. Będzie to sygnał sprzedaży. Docelowo w obydwu przypadkach cena może zniżkować do około 77 złotych za akcję.

Większość spółek sektora gier od kilku miesięcy rysuje korekty spadkowe. CD Projekt nadal rośnie na giełdzie. Oczywiście ma to uzasadnienie biznesowe. Premia dla lidera branży jest wskazana. Należy jednak być przygotowanym na sytuację, gdy kurs akcji CDR również podda się korekcie.