Eurocash blisko spadkowej linii trendu

Akcje Eurocash dwukrotnie bezskutecznie próbowały wrócić do wzrostów. Kurs jednak nadal przebywa w pobliżu linii trendu spadkowego poprowadzonej po trzech lokalnych maksimach z ostatniego roku.

Wykres akcji Eurocash - skala dzienna
Eurocash 01102018 wykres dzienny

Jednocześnie od dołu notowania spółki dotarły do wsparcia zlokalizowanego w okolicach 16 – 17 zł za walor. Tworzy to klimat do podjęcia kolejnej próby przełamania linii spadków.

Kupujący mają szansę na odwrócenie trendu

Inwestorzy kupujący akcje sieci Eurocash powinni zwrócić szczególną uwagę na dwa ważne punkty cenowe. Wstępny sygnał kupna pojawi się wraz z przełamaniem poziomu 19,50 za akcję. Przydatne będzie również zamknięcie dnia powyżej tej ceny. Taki wzrost zostanie połączony z przebiciem linii trendu spadkowego poprowadzonej po korpusach świec dziennych, która obecnie przebiega w strefie 19,45 – 19,55. Potwierdzeniem rosnącej siły popytu powinien być atak na lokalne maksimum na poziomie 21,10. Jeżeli okaże się on udany akcje #EUR mogą wzrosnąć nawet do 25 złotych.

Podaż może być szczególnie aktywna na linii trendu spadkowego

Dwa ostatnie szczyty utworzyły świecie z długimi górnymi cieniami. Wskazuje to, że sprzedający są bardzo aktywni właśnie na linii trendu spadkowego. Jeżeli popyt przeprowadzi kolejny atak na wskazaną linię dodatkowej podaży można się spodziewać również dużo powyżej 19,50. Tak faktycznie będzie to ostatni bastion niedźwiedzi. Wcześniej mogą się one pokusić o obstawienie oporu w zakresie 19,05 – 19,50. Sytuacja przyjmie bardziej negatywny obrót, jeśli notowania Eurocash zostaną sprowadzone poniżej 18,08. Może to oznaczać, że kurs akcji spółki ponownie przetestuje lokalne dno na poziomie 17,02.

Długoterminowe wsparcie

W długim terminie cena akcji Eurocash dotarła do wsparcia dna czwartej fali Elliotta. Jest to wskazywany wyżej poziom 16 – 17 zł.

Wykres akcji Eurocash - skala miesięczna
Eurocash 01102018 wykres miesięczny

Trudno obecnie wyrokować, czy notowania utrzymają się powyżej tego zakresu. Równie dobrze możemy być świadkami lekkiego zejścia niżej i powrotu w górę. Na pewno motywuje on inwestorów do zainteresowania papierami Eurocashu. Dodatkowym bodźcem mogą być również pozytywne dywergencje MACD oraz wysoki, ponad 20% potencjał zysku z ewentualnej korekty trendu w górę.

Facebook Comments