CD Projekt ma problemy z powrotem do wzrostów

Akcje CD Projektu weszły w ostatnich tygodniach w spadkową korektę hossy. Inwestorzy zadają sobie pytanie czy okres spadków mamy już za sobą.

Wykres akcji CD Projektu - skala dzienna
CD Projekt 28092018 wykres dzienny

Analiza techniczna nie ma jeszcze gotowej odpowiedzi. Można jednak wskazać kilka istotnych punktów cenowych, które pokażą kierunki rozwoju sytuacji na akcjach producenta gier.

Przejdźmy zatem do wykresu #CDR. Widać na nim dopiero jedną mocniejszą falę spadków. To ostrzega o prawdopodobieństwie pojawienia się co najmnej kolejnej fali wyprzedaży. Obecnie kurs próbuje wzrostu. Aprecjacja została zatrzymana na poziomach 199,70 i 194,90. Jednak spadki jeszcze nie rozwinęły się w większy zwrot. Dlatego kupujący liczą nadal na utrzymanie lekkiej, krótkoterminowej przewagi popytu. Zmienność na walorach CD Projektu jest duża, stąd codziennie pojawiają się szanse na inwestycyjny zysk.

Wzrosty dopiero wraz z wyjściem powyżej 200 zł

W pierwszej kolejności byki powinny bronić wsparć zlokalizowanych w przedziałach 183,50 – 184,00 oraz 177,00 – 180,00. Udana obrona da szansę na wykonanie próby podejścia w górę. Wstępny sygnał kupna padnie wraz z wybiciem powyżej 194,90. Potwierdzenie wzrostów na CD Projekcie uzyskamy, gdy w następnym kroku ceny wybiją się powyżej 199,70.

CD Projekt może spaść w okolice 150 zł za akcję

Podaż może przycisnąć mocniej wraz ze spadkiem akcji poniżej 183,50. Dobre wrażenie na pewno sprawi zwiększenie dynamiki spadku. Bez takiego obrotu rzeczy kupujący mogą jeszcze uratować spółkę przed zniżką. Pokonanie 183,50 da wstępny sygnał sprzedaży, który powinien zostać potwierdzony przez dzienne zamknięcie rynku akcji producenta gier poniżej 182,60. W ten sposób niedźwiedzie będą miały szansę na zmierzenie się z kolejnym wsparciem na poziomie 177,00.

Wykres akcji CD Projektu - skala godzinna
CD Projekt 28092018 wykres godzinny

Wybicie kursu CD Projektu poniżej 167,80 powinno uruchomić kolejną falę wyprzedaży. Spadki mogą docelowo znieść rozszerzoną falę wzrostów trwającą od czerwca do września. Tym samym kurs spółki może wrócić do przedziału 140 – 150 zł za akcję.

Akcje CDR są przewartościowane

Jest sporo miejsca na kontynuację korekty spadkowej CD Projektu. Nadal nie wiadomo kiedy wydana zostanie gra Cyberpunk 2077. A spadające zyski ze starszych produkcji windują wskaźnik C/Z do bardzo wysokich wartości. Na obecną chwilę #CDR wydaje się być przewartościowany. Z drugiej strony pozostaje duża popularność spółek gamingowych wśród inwestorów. Ostatecznie, to ruchy cenowe rozstrzygną o kierunku trendu.

Dziękuję wszystkim za polubienia fanpejdża Pokonaj Rynek!. Bardzo się cieszę, że coraz częściej dodajecie swój komentarz do publikowanych analiz oraz wysyłacie do mnie wiadomości. Będę wdzięczny również za udostępnienia moich publikacji.

Facebook Comments