Drugie podejście do JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa jest królem spekulacji tygodnia i całego roku. Notowania jej akcji podlegają dużej zmienności. Dzieje się to przy wysokich obrotach. Wielu akcjonariuszy spółki zadaje sobie pytanie, czy mamy do czynienia z krótką korektą, czy może szykuje nam się odwrócenie trendu wzrostowego?

Notowania JSW
JSW 01122016 wykres dzienny źródło: stooq.pl

Minimum osiągnięte w styczniu na poziomie 8,66 zamieniło się we wzrost do 88,70 zł. Daje to niebagatelną 1000% stopę zwrotu.

Spojrzenie krótkoterminowe na wykres od kilku miesięcy ostrzega przed możliwością pojawienia się większej korekty na akcjach JSW. Wiele było podobnych sytuacji, które skończyły się dalszą kontynuacją ostrego trendu wzrostowego. W poprzedniej analizie technicznej spółki również wskazywałem taką ewentualność, a w przypadku wybicia w górę spodziewałem się, że będzie to ostatni zryw byków. Jak się okazało wartość walorów wzrosła o kolejne 30 złotych. Maksimum rynek pokonał sporą luką wzrostową nie dając szans na zajęcie pozycji nawet na niżej wskazanym poziomie 56,35

Zadaniem kupujących jest obrona wsparcia na 80,73. Poziom ten może być naruszony. Następnie powinni oni podjąć próbę wzrostu powyżej 88,24. Naturalne wydaje się, że spełnienie tego warunku będzie oznaczać również atak na tegoroczny szczyt zlokalizowany na 88,70. Taki rozwój sytuacji może ponownie zwiększyć wartość spółki o „kilka” złotych na akcji. W bardziej optymistycznym scenariuszu walor mógł zakończyć korektę już teraz na poziomie 83,22 zł. Po wybiciu ponad 84,99 zobaczymy wzrost w kierunku szczytów. Ryzyko wchodzenia w inwestycję przy tych cenach jest bardzo wysokie.

JSW 01122016 wykres godzinowy źródło: stooq.pl
JSW 01122016 wykres godzinowy źródło: stooq.pl

Sprzedający liczą na rozbudowanie korekty w kierunku wsparcia na 75,00 złotych. Utrata tego poziomu może spowodować pogłębienie spadku ceny do poziomu luki wzrostowej umiejscowionej w obszarze 55,85 – 60,00. Pierwszym sukcesem niedźwiedzi będzie sprowadzenie kursu poniżej 83,22 – 82,90. W następnej kolejności przyspieszenie spadków wraz z przełamaniem poziomu 80,73. Ta wartość jest kluczowa. Tutaj rozstrzygnie się, czy kupujący mają jeszcze dość sił na szybkie zakończenie korekty. Dalsza zniżka kursu uprawdopodobni ponowny test 75 złotych za akcję JSW. A to będzie zaproszeniem do wyrysowania technicznego układu podwójnego szczytu. Spadek poniżej 72,10 w dziennych cenach zamknięcia potwierdzi negatywne sygnały.

Mamy ostatnio dużo pozytywnych informacji dotyczących firmy. Wysypowi rekomendacji kupuj towarzyszy decyzja o przekazaniu deficytowej kopalni „Krupiński” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Tymczasem ceny węgla na rynkach towarowych po okresie wzrostów weszły w korektę. W takim otoczeniu JSW wygenerowało jedne z największych obrotów na warszawskiej giełdzie. Zgodnie z kontrariańskim podejściem może to skłonić część inwestorów do realizacji ogromnych zysków.

Facebook Comments