Uwaga na klin zwyżkujący na Dino PL

Akcje Dino PL bardzo szybko pozbierały się po gwałtownym załamaniu. Znów są na szczycie, do tego z serią 6 wzrostowych sesji z rzędu. Piątek przyniósł lekkie ochłodzenie giełdowych nastrojów na #DNP.

Wykres akcji Dino Polska - skala dzienna
Dino Polska 05072019 wykres dzienny

Inwestorzy zdają się zauważać ryzyko wyrysowanego na wykresie klina zwyżkującego. Dodatkowo notowania spółki dotarły do wznoszącej linii, gdzie dwukrotnie utworzyły istotne maksima aprecjacji kursu. Czy tak będzie również tym razem?

Obecnie mamy tylko pierwszy przystanek. Posiadacze akcji Dino PL powinni jednak uważnie śledzić rozwój wypadków. Miejsca na spokojną korektę trendu wzrostowego jest mało. Głębsze cofnięcie może wywołać efekt domina i wygenerować sygnał sprzedaży, który ma szansę sprowadzić kurs sieci marketów ponownie w okolice 108 złotych za akcję.

Kupujący akcje Dino PL bronią 135,40

Jest wskazane, aby popyt skupił się na rozbudowaniu wzrostu i osiąganiu nowych maksimów, celem zachowania przewagi na wykresie akcji Dino PL. Wsparcie na poziomie 136,30 znajduje się bardzo blisko. Decydujące powinno być jednak wsparcie utworzone na wysokości 135,40. W jego okolicach przebiega dolna linia formacji klina zwyżkującego oraz szczyt jednej z ostatnich fal wzrostowych. Kupujący powinni bronić walor przed zamknięciem dnia poniżej tej wartości. Jeżeli to się uda, wówczas notowania spółki ruszą ponownie w kierunku maksimów trendu. Pozytywny rozwój wypadków ma szansę wywołać przyśpieszenie wzrostu, które ostatecznie załamie formację klina.

Wykres akcji Dino Polska - skala dzienna przybliżona
Dino Polska 05072019 wykres dzienny przybliżony

Kiedy przyciśnie podaż?

Sprzedający przejmą inicjatywę na akcjach Dino PL jeśli uda im się zamknąć dzień poniżej 135,40. Pytanie jednak, czy będzie to wystarczające do zrealizowania zasięgu wynikającego z klina zwyżkującego? W pobliżu znajdują się dwa inne ważne technicznie punkty cenowe. Mogą one powstrzymać deprecjację kursu. Pierwszym, jest poziom 133,50. Stanowi element szczytu ukształtowanego w ramach trzeciej fali wzrostowej. Wraz z 135,40 będzie aktywnym punktem obrony byków. Możliwe jest, że 135,40 w pierwszej fazie zostanie przełamany, a właśnie obrona 133,50 uratuje sytuację kupujących. W tej strefie trzeba uważać na potencjalne naruszenia. Drugim, jest poziom 128,90 pełniący rolę szczytu pierwszej fali niższego rzędu. W obecnej sytuacji, poza możliwością spadków, warto również wziąć pod uwagę jedynie korektę spadkową do okolic 128,90 – 126,80. Po niej #DNP może próbować wykonać jeszcze przynajmniej jedną falę wstępującą na wyższe poziomy cenowe. Dopiero przełamanie 128,90 – 126,80 da inwestorom sposobność do dalszej wyprzedaży akcji sieci marketów Dino i realizacji zasięgu wynikającego z formacji klina zwyżkującego, czyli zupełnego skasowania ostatniej akcji wzrostowej.

Podsumowanie

Wstępny sygnał sprzedaży Dino PL padnie wraz z zamknięciem dziennych notowań poniżej 135,40. Reakcja powinna być szybka i zdecydowana. W efekcie powinny paść poziomy 133,50 i 128,90. Wszelkie wahania w pobliżu tych zakresów cenowych należy rozpatrywać jako zagrożenie dla realizacji formacji klina. Wsparciem dla spadkowego scenariusza mogą być negatywne dywergencje na wykresie spółki.

Facebook Comments