Nowe minima WIG20

Bardzo szybko warszawska giełda utraciła neutralne poziomy handlu w obszarze 1792 – 1864. Po przebiciu 1815 pkt spadki uległy przyspieszeniu i zatrzymały się dopiero na poziomie 1748 pkt. Nie było wahania. Strona podażowa od razu przy pierwszej sposobności odzyskała inicjatywę na rynku. Jednak silny wzrost z końcówki tygodnia każe zachować ostrożność. Być może niedźwiedzie równie szybko utraciły przewagę na rynku naszych największych spółek. Nadal podtrzymuję neutralne stanowisko i zalecam obserwację ruchów WIG20 celem dokładniejszego ustalenia co rynek szykuje nam w przyszłości.

Kontra kupujących była tak silna, że cena kontraktów terminowych na WIG20 ponownie wróciła ponad dno poprzedniej fali. Taki obraz sytuacji, świadczy, że byki tanio skóry nie sprzedadzą. Po raz trzeci chcą wrócić do walki o zakres 1864 – 1883. Przed nimi stoją dwa zadania. Pierwsze to zamknąć spadkową lukę na poziomie 1816 – 1810. Drugie to wrócić powyżej 1836 pkt. Będą to pierwsze pozytywne przesłanki świadczące o możliwości przełamania spadkowej linii trendu trwającego od kwietnia.

Cel misiów to sprowadzenie notowań poniżej 1772 pkt, gdzie w przypadku braku zdobycia poziomu 1800, przebiega istotne wsparcie. Spadek poniżej tego poziomu może sprowadzić notowania nawet w okolice minimów. Obrona wypada obecnie na luce spadkowej. Choć w tym przypadku to spóźniona reakcja. Działać trzeba było na poziomach 1776 i 1794.

Sytuacja nadal nie jest jednoznaczna. Spodziewałem się innego układu na indeksie stąd zalecam ostrożność. Trzeba uważać na możliwość naruszenia dna jednym punktem i powrotu do tendencji wzrostowej. Nasz rynek lubi takie zagrania. Komplikacja wynika z faktu, że obecnie możemy mieć do czynienia z trzema scenariuszami tj.:
a) faktycznym końcem pierwszego impulsu spadkowego;
b) pierwszą falą w kolejnym impulsie spadkowym;
c) zakończoną podwójną spadkową trójką.

Facebook Comments

1 komentarz do “Nowe minima WIG20

  1. Wygasa seria czerwcowa kontraktow ,wiec bedzie obrona bykow.Mysle , ze nawet 1890 pkt.

Możliwość komentowania została wyłączona.