Lotos z korektą typu V

Akcje Lotosu rysują formację odwrócenia spadków w kształcie ostrego V. Paliwowa spółka jest jedną z mocniejszych w gronie komponentów WIG20.

Wykres akcji spółki Grupa Lotos 20 maja 2019 - wykres dzienny
Lotos 20052019 wykres dzienny

Wzrosty są połączone z obroną linii trendu wzrostowego na wykresie LTS.

Co ciekawe spółka zakończyła ostatnią falę zniżki 4 złote powyżej poziomu 67 zł wskazanego w analizie przewidującej początek trendu spadkowego akcji Lotosu. Sygnał sprzedaży określony na wysokości 89,62 i poprawiony przez nowy szczyt, przyniósł niezły zysk. Minimum wypadło dopiero na 71,04. Posiadacze akcji mogli je sprzedać i odkupić dużo niżej. Inwestujący w kontrakty mieli przyzwoitą płynność do zaangażowania się po krótkiej stronie rynku. Teraz pojawia się pytanie, czy obecnie mamy do czynienia z okazją na zakończenie fali spadkowej i korzystny zakup akcji pod nową falę wzrostową.

Wydaje się, że odpowiedź poznamy po skali cofnięcia. Na razie, z punktu widzenia analizy technicznej mamy tylko bardzo udaną akcję strony popytowej. Wzmacnia ją wspomniana, obroniona linia trendu wzrostowego. Powoli jednak kurs akcji Grupy Lotos zbliża się do opadającej linii trendu spadkowego. Presja podaży powinna przełożyć się na zwrot. Opór w cenach zamknięcia znajduje się na poziomie 82,10. Nieco wyżej mamy początek luki bessy na 82,50. Kolejną barierą jest strefa 86,70 – 87,98. Skala i rozmiar cofnięcia może wyznaczyć lepsze poziomy transakcyjne. Powie nam również co nieco o sile obu stron. Gdyby jednak byki z marszu zdecydowały się na zakończenie notowań dziennych powyżej 82,50, może to być wstępny sygnał kupna dla akcji paliwowej spółki. Pamiętajcie, że niedźwiedzie nie są w tym starciu bez szans. Z ich punktu widzenia na wykresie można dostrzec zarys głowy z ramionami i całkiem rozsądny poziom wsparcia dopiero na wysokości 50 zł.

Reasumując, fajnie to na razie wygląda, ale zalecam oczekiwanie na to, co teraz zrobi podaż.