Kontrakty terminowe na WIG20 – strategia

Poziom 2525 na WIG20 został przełamany w dół. Otwiera to perspektywę dalszego spadku indeksu w nadchodzącym tygodniu. Podobnie prezentują się kontrakty terminowe na indeks warszawskich blue chips. W układzie dziennym mamy przełamaną linię trendu oraz korygujący się wskaźnik MACD. Kurs FW20M1520 wydaje się zmierzać ponownie w okolice 2470, a nawet niżej. Wspominana wcześniej gwiazda wieczorna trzyma się mocno.

Wykres dzienny
Kontrakty wykres dzienny

Minus to fakt, że niedźwiedziom, podobnie jak bykom, również brakuje zdecydowania. To powoduje, że wykresy, na mniejszych skalach czasowych, dają możliwości do obrony przed spadkami. Nadal, na poziomie ok 2493 pkt., broni się linia poprowadzona przez ostatnie większe minima.

Wykres godzinowy
wykres godzinowy

Na pięciominutówkach widać dosyć niejednoznaczny układ spadków, który bardziej przypomina wzory korekcyjne. Może się okazać, że krótkoterminowo kontrakty zakończyły korektę lub spróbują to zrobić tuż poniżej 2488 pkt.

Wykres 5 minutowy
FW20 wykres 5 minutowy

Najlepszą strategią jest czekanie na zdecydowane wybicie poniżej 2492-2488 lub powyżej 2505 pkt. Pokonanie pierwszej bariery może skierować rynek w kierunku 2470 pkt. Niebezpieczeństwem jest strząśnięcie rynku ze stopów punktowym naruszeniem wskazanej strefy. Wprawni obserwatorzy wiedzą, że rynek lubi takie zagrania. Wyjście w górę ponad 2505 pkt. poprawi obraz rynku. Dalsze wzrosty są uzależnione jednak od wyjścia na nowe maksima.

Facebook Comments