Akcje PMPG

Tym razem kilka zdań na temat akcji grupy medialnej PMPG. Spółka osiąga bardzo dobre wyniki finansowe. Widać również, że od 2015 roku kurs zaczął dynamicznie piąć się w górę. Czy walor nadal stanowi dobrą okazję inwestycyjną i da zarobić inwestorom? Ostatni komentarz o spółce zamieszczony na Twitterze sprawdził się jako świetny sygnał sprzedaży. Jak będzie dalej?

PMPG 13092016 wykres miesięczny
PMPG 13092016 wykres miesięczny źródło: stooq.pl

Analizę techniczną zaczniemy od dwóch przesłanek pozytywnych. Kurs akcji PMPG Polskie Media S.A. przebił przyśpieszoną spadkową linię trendu na długoterminowym wykresie spółki. Próbuje również rysować formację podwójnego dna. W związku z powyższym kupujący mają długoterminową przewagę na rynku. Krótkoterminowa inicjatywa należy jednak do podaży. Byki dostaną szansę powalczenia o nowe maksima po przełamaniu w górę poziomu 5,35. W przypadku kontynuacji spadkowej korekty dobrym wstępnym poziomem na kupno akcji może być powrót ponad zakres 3,87 – 4,00. Oczywiście w tej chwili toczy się walka o ten poziom dlatego zaznaczam, że swoją istotną wagę uzyska on dopiero, gdy ceny spadną jeszcze trochę niżej nawet poniżej 3,51. Obecnie może się na nim dokonać odwrócenie tendencji i powrót do wzrostów jednak ryzyko niepowodzenia z tym związane jest wysokie. Za odwróceniem może przemawiać idealna relacja fali c w stosunku 0,618 do fali a Na wykresie widać od czerwca korektę płaską z dwoma falami w dół. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, czy są to układy pięciofalowe, czy podwójne trójki. Z tego względu wskazana jest ostrożność. W średnim horyzoncie czasowym widoczny jest brak ostatniej, piątej fali impulsu. Może ona wystartować już z obecnych poziomów i bardzo dobrze wpisać się w wykres długoterminowy inicjując formację podwójnego dna.

PMPG 13092016 wykres dzienny
PMPG 13092016 wykres dzienny źródło: stooq.pl

Niedźwiedzie grają o przedłużenie spadkowej korekty. I mają na to szansę. Na wykresie długoterminowym powrót do przebitej linii trendu spadkowego może oznaczać jeszcze całkiem głębokie zejście w dół. Kolejny element to poruszana wyżej struktura wzrostu trwającego od 2015 roku. Mamy wydłużoną podfalę piątą w fali trzeciej, a w takim przypadku teoria ostrzega o możliwości zniesienia całego wydłużenia, które w przypadku spółki PMPG wypada w okolicach 2 złotych za akcję. Daleko w porównaniu z obecną ceną. Dopełniając zagrożenia trzeba wspomnieć, że trwająca fala c korekty ma prawo osiągnąć długość równą fali a. Daje to nam techniczne wsparcie na poziomie 2,41. Zbieżnym z przebitą linią trendu spadkowego. Na koniec to co może stanowić najważniejsze ryzyko inwestycji w akcje PMPG. Jeżeli w obecnym ruchu sprzedający sprowadziliby kurs akcji poniżej szczytu fali pierwszej na poziomie 1,61 – 1,74. Wówczas realnym zagrożeniem będzie spadek ceny akcji na nowe minima. Z technicznego punktu widzenia notowania z lat 2012 – 2016 będą w takim scenariuszu miały jedynie korekcyjny charakter.

Gra toczy się o strefę 3,87 – 4,00 i poziom 5,35 złotych za akcję PMPG. Pierwszy z nich niesie ze sobą duże ryzyko falstartu. Drugi jest bardziej pewny, ale o tym będzie można jednoznacznie rozstrzygnąć, gdy ceny zbliżą się do niego. Oporem przy realizacji pozytywnego scenariusza będą poziomy 6,71, 7,20 oraz 13,50 złotych.

Facebook Comments